RSS / XML
22-07-2019
Bizi Takip Edin!


Başkan Çalkaya: 'Önce insan diyerek yola devam...'

14-02-2019 11:43:30
A+ A-
İşte detaylar...

Antalya Satılık

15 yıldır Balçova Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Ali Çalkaya, "Balçova Halkı’na kaliteli, adaletli ve sürdürülebilir hizmeti verebilmek için rutin çalışmalarımızı sürdürüyoruz; ancak bundan daha önemli olduğunu inandığımız bir hizmet var o da darda olana zor durumda olana yardım etmek" dedi. 

Üç dönemdir Balçova’da rekor oylarla belediye başkanı seçilen Mehmet Ali Çalkaya, seçimi kazanırsa yeni dönemde de hizmetlerinin odağında insan sevgisi olacağını ifade etti. Belediyeciliğin sadece bina yaparak yandaşının cebini doldurmak olmadığına belirten Mehmet Ali Çalkaya, "Balçova halkına kaliteli, adaletli ve sürdürülebilir hizmeti verebilmek için rutin çalışmalarımızı sürdürüyoruz; ancak bundan daha önemli olduğunu inandığımız bir hizmet var o da darda olana zor durumda olana yardım etmek" diye konuştu. 

Balçova’da hangi evde hangi sorunun olduğunu bildiklerini ifade eden Başkan Çalkaya, "Biz ilçemizde kimin aç, kimin açıkta olduğunu anında öğreniyoruz. Zorda olan vatandaşımız hemen yardımına koşuyoruz. Yaşlılar, engelliler, öğrenciler için farklı farklı hizmetler üretiyoruz. Bir yaşlımızın evinde tuvalete gidememesinin zorluğunu biz biliyoruz. O yaşlımızın evine doktorumuzla teknik ekibimizle gidip tutunma demirleri ya da özel aparatlar yapıyoruz. Evine dört çeşit sıcak yemek götürerek yalnız olmadığını hissettiriyoruz" diyerek hizmetlerindeki bakış açısını anlattı. 

Ekonomik sıkıntı nedeniyle hayatını sürdürmekte sıkıntı yaşayan insanlara ulaştıklarını ifade eden Mehmet Ali Çalkaya, "Bir okulun ısınma için yakıtı bittiğinde aileler hemen bize başvuruyor, çocuklarını okula göndermek için servis istiyorlar, bebeğine bez alamayan anneler var, çocuğuna okul kıyafeti alamayan babalar var. Bizim hizmet anlayışımız burada farklılaşıyor işte. Ben yaşadığım şehrin rantını değil insanlarını seviyorum. Balçova Halkına hizmet etmek benim için aşkların en yücesi" diye aktardı. 


ETİKETLER : Başkan Çalkaya Önce insan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber