RSS / XML
28-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP’li Beko, Karaburun’da işçilerle buluştu!

03-03-2019 11:08:46
A+ A-
İşte detaylar...

Konya Satılık

Karaburun Belediyesi’nde çalışan işçilerle bir araya gelen CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Emek bizim için yaşamdır. Yaşamın temelidir. Sizlerin emeği bugünü ve geleceği kurmaktadır. İşçi kardeşlerimin haklarını hayatım boyunca savundum ve buna devam ediyorum. Sizlerden de beklentim, sizlerin haklarınızı koruyanların yanında durmanızdır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, Karaburun’da işçilerle dayanışma toplantısında bir araya geldi. Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, CHP’nin yeni dönem adayı İlkay Girgin Erdoğan ve DİSK 4 Nolu Şube Başkanı Şükret Sevgener’in de eşlik ettiği toplantıya belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan işçiler de yoğun katılım gösterdi. İşçi haklarının iktidar tarafından sistematik olarak yok edilmeye çalışıldığına vurgu yapılan toplantıda, İzmir Milletvekili Kani Beko, hak arama mücadelesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zaman işçinin yanında olduğunu unutmamalarını istedi. Beko, “AKP iktidarının ücretlendirmeden, hak aramaya, işçi sağlığından, iş güvenliğine tüm işçi düşmanı politikalarına karşı Meclis’te ve alanlarda sürekli olarak birlikte mücadelemizi veriyoruz. Ben de belediye işçiliğinden sonra sendikacı olarak hayatını sürdüren ve işçi için ücret artışının ne demek olduğunu çok iyi bilen bir yoldaşınızım. Bugün geçim derdi çok büyüktür. AKP, ülkeyi krize sürüklemiştir. Asgari ücretin, işçinin istediği 2800 TL’ye çıkarılması için mümkün olan her fırsatta mücadele ettik, ediyoruz. Ama sistematik işçi düşmanlığıyla baş etmek zor. AKP devrilmelidir. CHP iktidarında emek ve işçimizin baş tacı olacağından, emeğin kutsallığının karşılığını göreceğinden hiç şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.

İŞÇİ HAKLARINI GASP EDEN AKP’YE OY VERMEYİN!

CHP’li Beko, AKP iktidarının işçi düşmanı politikalarından bir kısmını sıralayarak, işçilerden, kendi haklarını savunan, hak aradıklarında yanlarında olanlarla mücadeleye devam etmelerini, sırt sırta vererek mücadelenin önemini, yerel seçimde de CHP’yi destekleme çağrısını yineledi. Beko; “…kıdem tazminatını kaldırmak isteyenlere, işsizlik fonunu işçiler için değil başka amaçla kullananlara, ülkede 7 milyona yakın yurttaşımızı işsiz bırakanlara, iş sağlığı önlemleri alınmadığı için 25 bine yakın işçinin ölümüne neden olanlara, emeklilikte yaşa takılanların haklarını gasp edenlere, intibak yasasını çıkarmayanlara, önümüzdeki dönemde 6.5 milyon işçinin emeğini özel istihdam bürolarında satmak isteyenlere, işçinin kara günü için oluşturulmuş olan işsiz fonunu yandaşa peşkeş çekene, kadınlarımıza doğum öncesi sigorta hakkı tanımayarak demokratik ve eşitlik yolunda talep edilen hakları sistematik olarak gasp edenlere, işçilerin sendikal hak ve özgürlüklerini tanımayanlara oy vermeyin! Emekten, barıştan, demokrasiden, adaletten, eşitlikten, kardeşlikten, yaşamdan yana olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verin! Bölüşeceğiz ve tok olacağız, birleşeceğiz ve var olacağız. Biz birlikte, omuz omuza halaylar çekerek büyüyeceğiz ve iktidar olacağız” açıklamalarını yaptı.


ETİKETLER : CHP Beko Karaburun işçiler
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber