RSS / XML
17-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Sarıgül İzmir’e geliyor!

--
A+ A-
Türkiye Değişim Hareketi (TDH) İzmir İl Başkanı Akif Akar, Mustafa Sarıgül’ün Ağustos ayının ilk haftasında bir dizi etkinliklere katılmak için İzmir’e geleceğini belirtti. Akar Sarıgül’ün CHP’den ayrılacağı haberlerine ise net cevap verdi.

Manisa Satılık

HÜSEYİN DEĞİRMENCİ / EGE MECLİSİ - Türkiye Değişim Hareketi (TDH) İzmir İl Başkanı Akif Akar ile, Cumhuriyet Halk Partisi'nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği, TDH Lideri  Mustafa Sarıgül ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerine yaptığımız röportajda, Akar, Sarıgül’ün CHP’den ayrılacağı yönünde çıkan haberler için, ‘’Alakası yok! Sayın Sarıgül’ün CHP’den ayrılması söz konusu değil!’’ ifadelerini kullanırken, Sarıgül’ün Ağustos ayının ilk haftası bir dizi etkinliklere katılmak için İzmir’e geleceğini söyledi.

‘’CHP’DEN AYRILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL!’’

TDH İzmir İl Başkanı Akif Akar, Sarıgül’ün partiden ayrılacağı yönünde çıkan haberlerle ilgili yaptığı yorumda; ‘’30 Mart yerel seçimlerinin ardından defalarca bir araya geldiğimiz Sayın Sarıgül’ün böyle bir düşüncesi yok. Böyle bir şey söz konusu değil! Kendisi CHP’nin gençlik kollarından gelen uzun yıllar bu partide hizmet etmiş; marka olmuş bir lider. Dolayısıyla CHP’den ayrılması söz konusu değil’’ dedi..

‘’BAZI CHP’LİLER;  OYLARINI DEMİRTAŞ’A VERECEK!’’

Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerine de açıklamalarda bulunan TDH İzmir İl Başkanı Akif Akar, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayını destekleyeceklerini belirterek,  ‘’Bizim kendi örgütümüz içinde almış olduğumuz bir karar var. Biz CHP’nin göstermiş olduğu adayı destekleyeceğiz’’ ifadelerini kullandı. Sarıgül’ün çatı aday hakkında yapmış olduğu eleştirileri hatırlattığımız Akar, ‘’CHP sosyal demokrat yapıya sahip bir parti. Dolayısıyla farklı görüş ve fikirlerin olması gayet normal.  Sayın Sarıgül’ün söylemlerine bizde katılıyoruz. Kaldı ki CHP’nin tabanında ve yetkili organlarda çatı adayına ilk tur itibariyle karşı çıktılar. Bu çatı adaya karşı parti tabanında kırılmaların olduğunu duydum. Bazı partililerin tepki amaçlı ilk turda oylarını Selehattin Demirtaş’a vereceklerini duydum’ şeklinde konuştu.

SARIGÜL İZMİR’E GELİYOR

Açıklamalarının devamında Mustafa Sarıgül’ün önümüzdeki ay başında İzmir’e geleceğini belirten Akar, ‘’Ağustos ayının ilk haftası sayın Sarıgül, bir takım etkinlikler için İzmir’e gelecek. Sarıgül’ün bu İzmir ziyaretinde ‘Ne bir eksik ne bir fazla’’ isimli kitabının imza gününe katılarak, İzmirlilerle bir araya gelecek’’ dedi.

‘’CHP BAŞARISIZ’’

TDH İzmir İl Başkanı Akif Akar, son olarak sözlerinin sonunda CHP’nin uzun yıllar iktidar olmasından dert yanarak, ‘’CHP’de Kılıçdaroğlu ile başlayan, yenilenme sürecinde bugüne kadar iki seçim geçirdik. Bu seçimlerde CHP ne yazık ki gerekli başarıyı gösterememiştir. Cumhuriyeti kuran bir partinin 52 yıldır iktidara gelememesi çok üzücü. Bu başarısızlık ta sanırım partinin halktan kopuk bir yönetim anlayışı sergilemesinden kaynaklanıyor. CHP’nin iktidar olabilmesi için halkla barışık bir politika üretmesi, halkla iç içe olması gerekli’’ ifadelerini kullandı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJLAR haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber