RSS / XML
22-10-2019
Bizi Takip Edin!


Batur'un hedefi yüzde 65'i aşmak

15-03-2019 10:26:25
A+ A-
İşte detaylar...

Denizli Satılık

CHP Konak Belediye Başkan Adayı ve Millet ittifakının ortak adayı Abdül Batur, katıldığı televizyon programında proje ve oy hedefini açıkladı. Batur “Yüzde 65'i de aşacağız. Konak'ın en büyük ihtiyacı kentsel dönüşüm ve ben de Narlıdere'de yıllarca belediye başkanlığı yapmış, kentsel dönüşümde ilkleri gerçekleştirmiş biriyim. Aynı zamanda bir mimarım. Bu birikimi Konak için kullanacağız. Her şey Konak için" dedi.

Katıldığı televizyon programında Konak'ın bugün en büyük sorunlarının kentsel dönüşüm ve sosyal donatı alanları olduğunu dile getiren Batur, "Gültepe-Toros bölgemizde de, Halil Rıfat Paşa'da yahut Roman vatandaşlarımızın yaşadıkları bölgelerde de en büyük sıkıntımız kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşümünse vatandaş, belediye ve müteahhitten oluşan üç ayağı var. Bir an önce çalışmalara başlamamız gerekiyor. Tabii örneğin İstanbul'da kentsel dönüşüm adı altında insanlar yerinden, yurdundan oldu ama burada hem dönüşüm olacak hem de vatandaşlarımız kendi semtlerinden kopmayacak." dedi.

Birlikteliğimiz seçim sonrasında da sürecek

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve ekibinin seçim sürecinde kendisiyle birlikte sürekli olarak sahada olduğunu dile getiren Batur, "CHP Konak, bizi bağrına bastı. Hatta her gün Çağrı Başkan ile attığımız adım sayısına bakıyoruz. Ortalama 10 bin adım atıyoruz. Bu birlikteliği çok önemsiyorum. Örgüt ve yerel yönetimin bu birlikteliği seçimden sonra da sürecek." dedi.

En yüksek oyu alma hedefindeyiz

Seçim sonuçlarına yönelik açıklamalarda bulunan Başkan Batur, "Yolun başındayken oy hedefimiz yüzde 65 olarak belirlemiştik. Yola çıktığımızda gördük ki vatandaşlarımızın nazarında yaptığımız çalışmalar, bize yaklaşımları ve kucaklamaları en üst seviyede. Bizde çalışmalarımıza daha da hız verdik. Konak için bu hedefimize ulaşmak için tüm gün sokaklarda, caddelerde kendimizi Konaklılara anlatıyoruz. En yüksek oyu almak için gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışıyoruz ve tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Kemeraltı, geceleri de yaşayacak

Konak'ın zengin bir tarih birikimi olduğunu ve bu kültürel mirasın kent yaşamıyla turizme de yansıması için çalışacaklarının altını çizen Batur, "Bakın bizim bir Kemeraltı'mız var. Agora var, Kadifekale var. Tarihi yapılarımız var. Atatürk ile Latife Hanım'ın nikahı bu ilçede yapıldı. Tüm bu yapıların yarınlara aktarılması ve kent yaşamına, turizme dahil edilebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Kemeraltı geceleri de yaşayan bir yer olacak." dedi.


Retrobet
ETİKETLER : Batur hedef oy
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber