RSS / XML
18-10-2019
Bizi Takip Edin!


Başkan Acar'dan yatırım hamlesi

15-03-2019 11:08:05
A+ A-
İşte detaylar...

Muğla Satılık

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Gemi Geri Dönüşüm Bölgesi'nde faaliyet gösteren Gemi Söküm Yan Sanayicileri Derneği yönetimine ziyarette bulundu. Acar, "Çaltılıdere’ye yapılacak olan 50 bin öğrenci kapasiteli üniversite kampüsü Aliağa’yı hem öğrenci şehri yapacak hem de yatırım yelpazesini genişletecek" dedi. 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Gemi Geri Dönüşüm Bölgesi'nde faaliyet gösteren Gemi Söküm Yan Sanayicileri Derneği yönetimine bir ziyaret yaptı. Başkan Serkan Acar’ı Gemi Söküm Yan Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Çelik ve yönetimi karşıladı. Dernek binasındaki ziyaret yaklaşık iki saat sürdü. Başkan Serkan Acar, sohbet havasında gerçekleşen ziyarette Aliağa’ya yapılacak olan dev projeler hakkında bilgiler verdi. 

Vatandaşıyla, kurumlarıyla Aliağa’da büyük bir aile olduklarını ifade eden Başkan Serkan Acar, “Gemi Söküm Yan Sanayicileri Derneği çatısı altında faaliyet gösteren esnafımızın Aliağa ekonomisine ciddi bir katkısı var. Bu katkı yüzde 70 oranlarındadır. Esnafın ekonomik açıdan iyi bir durumda olması Aliağa’ya da değer katıyor. Bizde esnafın ekonomik olarak iyi bir durumda olması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. 

Aliağa’ya birbirinden değerli yatırımların geleceğini de belirten Başkan Serkan Acar, dernek yöneticilerine yeni devlet hastanesi, meslek hastalıkları hastanesi, battı-çıktı projesi, çevre yolu, ege üniversitesi ve TOKİ projeleri konusunda bilgiler verdi. 

Ege Üniversitesi’nin Çaltılıdere bölgesine kuracağı uluslararası nitelikte dev kampüsün yeni yatırımları da beraberinde getireceğinin altını çizen Başkan Serkan Acar, "Çaltılıdere’ye yapılacak olan 50 bin öğrenci kapasiteli üniversite kampüsü Aliağa’yı hem öğrenci şehri yapacak hem de yatırım yelpazesini genişletecek. Bu da Aliağa’ya ekonomik olarak büyük değer katacak" dedi. Başkan Serkan Acar, TOKİ’nin Aliağa’ya ilk etapta 600 konut yapacağını ve beş yıllık süreçte konut sayısının 5 bine yükseleceğine de değindi. 

Başkan Serkan Acar, ayrıca Gemi Söküm Yan Sanayicileri Derneği’nin kooperatif kurma aşamasında da yanlarında olduklarını belirterek, kendilerine her türlü desteği vermeye de hazır olduklarını söyledi. Gemi Söküm Yan Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Çelik da, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine her zaman destek veren Başkan Serkan Acar’a yerel seçimler öncesinde başarı temennisinde bulundu. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu. 


Retrobet
ETİKETLER : Başkan Acar yatırım hamlesi Aliağa
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber