RSS / XML
19-07-2019
Bizi Takip Edin!


Öğrencilere Harvard desteği

16-04-2019 10:39:04
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Sinop Satılık
BAYRAKLI Belediye Başkanı Serdar Sandal, geri dönüşüm projesi üreterek, ilçeyi Amerika’da temsil edecek olan Bayraklılı öğrenciler Emir Akdaşçı ve Ege Özlem'i ağırladı. Başarılı gençleri tebrik eden Sandal, öğrencilerin Harvard’ta sunum yapabilmeleri için destek sözü verdi.
 
Liseli öğrenciler Emir Akdaşçı ve Ege Özlem, çimento üretimi sırasında açığa çıkan karbondioksit gazından soğutucu sistem yapan proje geliştirdi. İki başarılı öğrencinin ortak projesi, hem doğa dostu olması hem de geri dönüşüm özelliğiyle bilim insanlarının dikkatini çekti. Geçen yıl farklı katkı maddeleriyle çimento üretimi projesi tasarlayan Bayraklılı öğrenciler, bu yıl ise; asıl amacı geri dönüşüm olan karbondioksit gazını soğutucu sisteme dönüştüren proje geliştirdi. Projelerini Uluslararası Bilim Konferansı'na (International Journal of Arts & Sciences) sunan iki arkadaş, Harvard, Kanada Mc Gill, Kanada Ryerson ve MIT Teknoloji Enstitüsü gibi dünyanın en önemli üniversitelerinden davet aldı.
 
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ABD’YE GİDİYOR
Sunum yapmak için Harvard Üniversitesi’ni tercih eden Bayraklı’nın başarılı gençleri, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı ziyaret etti. Projelerini anlatan öğrencilere tam destek sözü veren Başkan Sandal, öğrencilerin eğitimleri için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
 
Yoğun karbondioksit çıkan her yerde üretilip, kullanılabilecek bir sistem geliştiren gençler, sunumlarının ardından başarılı görülmeleri halinde burs kazanacak ve Harvard’da eğitim alabilmenin de kapılarını aralayacak.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber