RSS / XML
22-10-2019
Bizi Takip Edin!


AK Parti Babacan'ın ismini sildi

10-07-2019 08:58:27
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Muğla Satılık
11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün desteğiyle parti kurma hazırlıkları yaptığı ifade edilen eski Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan bugün bir açıklama yaparak AK Parti kurcu üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı. Babacan açıklamasında, istifa dilekçesini AK Parti Genel Merkezi’ne ilettiğini söylemişti.
 
Dilekçenin genel merkeze ulaşmasının ardından partinin resmi internet sitesinde bulunan “kurucu üyeler” listesinden Ali Babacan’ın ismi çıkartıldı. Babacan bu sabaha kadar listede yer alıyordub
 
Ali Babacan, açıklamasında "Son yıllarda pek çok alanda yapılan uygulamalar ile inandığım ilke, değer ve fikirler arasında derin farklılıklar oluştu. Aklen ve kalben bir ayrışma yaşadım. Aynı süreçte Türkiye yeni sınamalarla karşı karşıya kaldı. Dünya hızla değişti. Ülkemizde ise parlak bir gelecek vaat eden, bambaşka beklentileri olan, dinamik, yeni nesillerimiz var artık. İçinde bulunduğumuz şartlarda, Türkiye için yepyeni bir gelecek vizyonuna ihtiyaç vardır. Ülkemiz için her alanda doğru analizler, yeniden düşünülmüş stratejiler, planlar, programlar gerekmektedir. Çok çeşitli kesimlerle yaptığımız istişareler de bunu teyit etmektedir" ifadelerini kullanmıştı. 

Retrobet
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber