RSS / XML
22-10-2019
Bizi Takip Edin!


Seferihisar'da karakılçık buğday hasadı

12-07-2019 16:32:46
A+ A-
İşte detaylar...

Didim Satılık

İZMİR'in Seferihisar ilçesinde ekimi yapılan karakılçık buğdayının hasadı başladı. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, 300 dönüm tarla üzerinde ektikleri buğday hasadını işçilerle birlikte yaptı.

Seferihisar Belediyesi, 300 dönüm üzerine ektiği karakılçık buğday hasadına başladı. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, işçilerle birlikte tarlada, tırpanla ekinleri biçti. İlçenin birçok yerinde karakılçık buğday hasadının yapıldığını, bu ürünün Seferihisar açısından önemli olduğunu ifade eden Yetişkin, 3 Ağustos Cumartesi günü de karakılçık ekmek ve armola (peynir çeşidi) şenliği yapılacağını belirtti. Yaptıkları alım garantili buğday projesi sayesinde kaybolmak üzere olan tohumu, toprakla yeniden buluşturduklarını vurgulayan Başkan Yetişkin, "Belediye olarak devletin buğday için açıkladığı taban fiyatını baz aldık ve açıklanan fiyatın üç mislini köylümüze vereceğiz. Bu şekilde köylümüz daha çok kazanacak ve bu sayede daha çok üretecek. Seferihisar Belediyesi olarak bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz, her zaman üreticimizin yanındayız" diye konuştu.

Karakılçık buğdayından elde edilen un ile ekmek yapan kadınlar, bunları Seferihisar Belediyesi tarafından işletilen satış noktalarında satışa sunacak. (DHA)


Retrobet
ETİKETLER : Seferihisar karakılçık buğday hasadı karakılçık
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber