RSS / XML
10-12-2019
Bizi Takip Edin!


İzmirli velilere 'okul' uyarısı

18-07-2019 09:45:03
A+ A-
İşte haberin detayları...

İzmir Satılık

EGE MECLİSİ - Türk Eğitim-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, İzmir'deki bazı okul yöneticilerinin ‘kayıt parası’ adı altında velilerden 5 bin ile 10 bin TL arasında uçuk rakamlar talep ettiğine yönelik şikayetler aldıklarını belirterek, bu tür bir taleple karşılaşanların Milli Eğitim Müdürlüğü’yle iletişime geçmesi gerektiğini söyledi.

Kamu Sen'e bağlı Türk Eğitim Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, okullara kayıt başvurularının başladığını belirterek, bu dönemde çeşitli şikayetler aldıklarını söyledi. Geçmiş dönemlere nazaran bu tip sorunlarla daha az karşılaştıklarını, ancak yine de bunun hoş olmadığını kaydeden Demir, eğitim-öğretim dönemi süresince okul-veli dayanışmasının olabileceğini, çeşitli durumlarda imece usulü ile sorunların üstesinden gelinebileceğini söyledi. Demir, "Eğitim kurumlarını velisi, öğrencisi, öğretmeni ve çalışanları ile bir bütün olarak düşünmek gerekiyor. Maddi veya manevi olsun, çocuklarımızın kaliteli eğitim alması için hep birlikte hareket etmek zorundayız. Ancak son zamanlarda kayıt sırasında velilerden çok yüksek fiyatların talep edildiğine yönelik şikayetler geliyor" dedi.

VELİLERE KAYIT UYARISI

Kayıt esnasında 5 bin ile 10 bin TL gibi rakamlar istendiğini duyduklarını ifade eden Başkan Demir, "Okul-veli işbirliği çerçevesinde okulların her anlamda kaliteli eğitim vermesi için hepimizin birlikte hareket etmesi önemli bir konu. Ancak bu tip yüksek rakamların istenmesi doğru değil. Bu rakamlarla karşılaşan velilerin, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkileri ile iletişime geçmesini istiyoruz" diye konuştu. (Umut KARAKOYUN/DHA)


ETİKETLER : İzmir veliler okul uyarı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Mobil
Sezer avcu 2019-07-19 11:27:16
Sayın Merih Eyyüp Demir beyefendi bilmiyorum nasıl yaptıklarını bayraklı Osmangazi mahallesi Mustafa Çukur orta okuluna nasıl bir kayıt sistemi var bilmiyorum benim kizimin sinifi 45 kişi ve gelin görün ki diğer 5.6.7. sınıflarda öyle dolayısıyla bukadar kalabalık sınıflarda egitimin kalitesinin nasıl olabileceğini tahmin edebiliyomusunuz bununla ilgili ne yapmam gerekir yardım eder misiniz telefonum 0553 660 1319
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYADAN haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber