RSS / XML
09-12-2019
Bizi Takip Edin!


İYİ Parti 'Başkanlık Sistemi'ne geçti...

08-08-2019 10:35:56
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Edremit Satılık
Partinin en önemli karar organı Başkanlık Divanı’nda yer alan isimler de belli oldu...
 
İyi Parti'de 4. Olağanüstü Kurulu sonrası Başkanlık Divanı’ndaki yeni görevlendirmeler, “genel başkan yardımcılığı” olarak değil “başkanlık” olarak açıklandı.
 
Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre, yeni divanda Kalkınma Politikaları Başkanı İsmail Tatlıoğlu, bu durumu “İyi Parti Başkanlık Divanı, genel başkan yardımcılıklarından değil, her biri ayrı uzmanlık alanı olan ‘başkanlıklar’dan oluşacak. Bu yeni yönetim modelinde esas alınan nokta, Türkiye’yi yönetmeye hazır kadrolardan, bir anlamda ‘gölge kabine’ oluşturulmasıdır” olarak açıkladı. Yeni divanda Yavuz Ağıralioğlu “parti sözcüsü” oldu. Ağıralioğlu’nun yeni divanda herhangi bir başkanlık görevine getirilmemesi de dikkat çekti. Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Cihan Paçacı getirildi.
 
Mali İşler Başkanlığı’na GİK’te liste dışı kalan Hayrettin Nuhoğlu’nun yerine Ümit Dikbayır getirildi. Eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz GİK’e girdi ancak yeni divanda kendine yer bulamadı. Yerel Yönetimler Başkanlığı görevine, Metin Ergun getirildi. Mehmet Salim Ensarioğlu Siyasi İşler Başkanı, Koray Aydın Teşkilat Başkanı oldu. Yeni divanın yeni isimleri de Uğur Poyraz, Tuba Vural Çokal ve İsmail Tatlıoğlu oldu. Uğur Poyraz, Cihan Paçacı’dan genel sekreterlik görevini aldı. Bir önceki divanda Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Aytun Çıray Milli Güvenlik Politikaları Başkanı oldu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber