RSS / XML
16-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

BUGÜN DE BU : HİBE PARA


2015-12-25 10:54:17
Serhat GOBİ

Bugüne kadar Toprak, İnsan ve Sanayi üçlüsünün birlikte geliştirilmesini öneren yazılarımızı yayınladık ve bu işlemleri herkesin kolayca yapabileceğini ve satabileceğini bilimsel olarak kanıtladık. Gelecek ile ilgili yepyeni bir ekonomi modelini ortaya koyduk. Şimdi de bunları nasıl yapacağımızın ve hangi para ile gerçekleştirebileceğimizin yollarını yine basite indirgeyerek anlatacağız.

Moda tabiri ile Reel sektöre kim, hangi desteği sağlıyor?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ar-Ge ve yatırım alanlarında hem bireysel hem de işletme olarak farklı destek programları bulunuyor. Hayvancılık kredisi, faiz indirimli tarımsal kredi ve alan bazlı tarımsal destekler bunlardan sadece birkaçı…

Ekonomi Bakanlığı, yerli ve yabancı yatırımcıları teşvik etmek amacı ile vergi istisnası, yatırım yeri tahsisi ve faiz desteğinde bulunuyor.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ar-Ge alanında vergi muafiyeti ve atık su bedeli alınmaması desteği sağlıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerji verimliliği alanında firmalara yatırım ve işletmeye yönelik 500 bin liraya kadar kaynak sağlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm sektörüne yönelik yatırım ve işletmelere destek sağlıyor. Teşvikler arasında elektrik ve su ücretlerinin yanı sıra haberleşme ve çalışanlara yönelik birçok kolaylık bulunuyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı, eğitim alanındaki yatırımlara gelir ve kurumlar vergisi muafiyeti imkânı sunuyor.

Türkiye İş Kurumu, istihdamın artırılmasına yönelik SGK prim teşviki ile kurs programı imkanları veriyor.

TESKOMB, şirketlere yatırım ve işletme teşviklerinin yanı sıra esnaf ve sanatkara uygun faiz oranlarında kredi desteği sunuyor.

KOSGEB’in işletme, Ar-Ge ile esnaf ve sanatkarlara yönelik çok sayıda destek programı bulunuyor. İşletmelere faiz desteğinin yanı sıra; proje, eğitim, danışmanlık ve istihdam alanında da destek sağlıyor.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Ar-Ge, işletme ve yatırım alanlarında destek veriyor. Destek miktarları programlara göre değişiyor.

Kredi Garanti Fonu, yatırım ve işletme alanında reel sektöre kredi kefaleti konusunda katkı sağlıyor.

Eximbank, işletmelere; pazarlama ve yurtdışında mağaza açılması ve benzeri konularda ihracat kredisi desteği sağlıyor.

Avrupa Birliği Fonları, Ar-Ge, yatırım ve işletme alanlarında hibe destek programları ile diğer bazı teşviklerde bulunuyor.

Kalkınma Ajansları, yaklaşık 21 bölgede bulunuyor ve yıllık bazda ilan ettiği yatırımların teşviklerle birlikte neredeyse tamamına yakın kısmını hibe şeklinde veriyor.

Yurdumun nitelikli insanları! Bu yazdıklarımı lütfen ezberleyin ve uygulayın. Sürü olmayın, sürüyü kuran ve güden olun!

Bu paralar nasıl olsa veriliyor, dağıtılıyor. Siz almazsanız sizin yerinize birileri alacaktır. Hak etmeyen birileri patron olup paralarına para katarken sizler, yanlarında çalışan olmayın. Gönlünüz bilir!

 

Işık ve sevgiyle kalın!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber