RSS / XML
25-09-2018
Bizi Takip Edin!

ELLERİN AHI...


2016-04-11 12:05:13
Prof.Dr.Esin Emin ÜSTÜN

Bir gazetenin baş sayfasında Yüksekova'da hainlerin kurduğu barikatları kaldıran Mehmetçiğin soğuktan çatlamış, yarılmış ve morarmış ellerinin resmi vardı. Uzun uzunbaktığım  resim hiç aklımdan çıkmıyor. O eller bize neler anlatmıyor ki? Hissedebileni paramparça edebilecek bir görünüm ve durum.  Yirmili yaşlarda, gariban, yoksul, kaderi daha dünyaya gelmeden yazılmış bir gencecik insanın elleri o eller...


Alçakların, hainlerin tuzak  barikatını bizim için, vatan için kaldırmaya çalışan morarmış, parçalanmış elleri ve canı pahasına savaşı sürdüren Mehmetçiğin elleri aklımızdan bir an bile çıkmamalı.


Haziran 2015'den bu yana her gün artan bir sayıda askerlerimiz, polislerimiz şehit oluyor. Şehit cenazesinin kalkmadığı gün yok bu ülkede. Bu insanlar neden şehit oluyor? Bu neyin savaşıdır? Eğer birilerinin hırsı, intikamı ve bitmeyen egosu için bunca  kan oluk oluk akıyorsa, akan şehit kanında gün gelir buna neden olanlar boğulur.


Vatanını, ülkesini, ulusunu sevmeyen bir takım insanlar tarihte hep olmuştur. Ve olacaktır da. Onların bir şekilde ortadan kalkması durumunda işte o zaman temiz bir hava soluyabilir insanlar.


Bayrağa sarılı tabutların başında gözyaşı döken analar, babalar, eşler, yetim kalmış nice çocuklar ve onların ''Ah Eden Elleri'' yanı sıra Mehmetçiğin çatlamış, morarmış  elleri. Bu ellerin ahı, şiddetli bir fırtınayla iner elbet bir gün gökyüzünden.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber