RSS / XML
16-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

KÜÇÜK KIZ VE TANRI


2016-04-29 18:23:22
Z.Remide ARSAN

İnanan herkesin tanrısı aynıdır. Farklı olan, ona ulaşma yollarımızdır. Gücünden ve büyüklüğünden korkutmadan o yolu öğretmenin bir başka yolu da aşağıdaki hikayede yer alan annenin seçimidir:

 

KÜÇÜK KIZ VE  TANRI

Köpeğimiz Abbey geçen ay öldü. O öldükten bir gün sonra, 4 yaşındaki kızım Meredith ağlıyor ve Abbey'i ne kadar çok özlediğini anlatıyordu. Bana cennete gittiğinde O'nu tanıyabilmesi için Tanrı'ya mektup yazıp yazamayacağımızı sordu. Kızıma bunu yapabileceğimizi söyledim ve O bana şu cümleleri yazdırdı:

       Sevgili Tanrım,

        Lütfen köpeğime iyi bakar mısın? O dün öldü ve şimdi cennette seninle. O'nu çok özlüyorum. Hasta olduysa da O'nun benim köpeğim olmasına izin verdiğin için teşekkür ederim. Umarım O'nunla oynarsın. O yüzmeyi ve toplarla oynamayı çok sever. Sana O'nun bir resmini yolluyorum, böylece benim köpeğim olduğunu anlayabilirsin. O'nu gerçekten çok özlüyorum. Sevgiler,

Meredith

Mektubu Meredith ile Abbey'in bir fotoğrafıyla birlikte bir zarfa koyup Tanrı/Cennet adresine gönderdik. Kendi adresimizi de gönderen/cevap adresi olarak yazdık. Meredith zarfın ön yüzüne pek çok pul yapıştırdı çünkü cennete kadar gitmesi için çok fazla pul gerekeceğini söyledi. O gün öğleden sonra mektubumuzu postanedeki posta kutusuna attı. Birkaç gün sonra: ‘’ Tanrı acaba mektubu almış mıdır? diye sordu. ‘’Sanırım almıştır’’ diye yanıtladım.

Dün, ön verandamızda altın rengi bir kağıda sarılı, hiç tanımadığımız bir elden Meredith'e gönderilmiş bir paket bulduk. Meredith onu açtı. İçinden, Fred Rogers'ın "Bir Evcil Hayvan Öldüğünde..." isimli kitabı ve kapağın içine bantlanmış halde, açılıp okunmuş olan  mektubumuz çıktı. Karşı sayfasında da Abbey ile Meredith'in fotoğrafı ve iliştirilmiş şu not vardı:

         ‘’Sevgili Meredith,

         Abbey cennete ulaştı ve güvende. Resim göndermen çok yardımcı oldu. Abbey'i hemen tanıdım. Abbey artık hasta değil. O'nun ruhu benimle. Aynı şimdi senin kalbinde olduğu gibi… Abbey senin köpeğin olduğu için çok mutlu. Cennette bedenlerimize ihtiyacımız olmadığı için senin resmini saklayacak bir cebim yok. O yüzden O'nu Abbey'den sana birşey kalması ve hatırlaman için küçük bir kitapla birlikte geri gönderdim.

        Güzel mektubuna ve onu bana yazıp göndermene yardım eden annene teşekkür ederim. Ne harika bir annen var. O'nu senin için özel seçtim. Seni her gün kutsuyorum ve unutma, seni çok seviyorum. Bu arada, beni bulman çok kolay. Sevgi nerdeyse ben ordayım. Sevgiler,

 

Tanrı 
Bu anneler gününde dileğim, böyle annelerin çoğalması;  işinden fazlasını yaparak bir küçük yürek kazanabilen insanların çok yaşamasıdır.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...









Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber