RSS / XML
16-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

NEREDE O HASTALAR?


2016-05-28 15:49:23
Prof.Dr.Esin Emin ÜSTÜN

Nerede o kişiliği ve duruşu olan insanlar ki, hastalar da olsun. Yoldan çıkmış bir toplum söz konusu şimdilerde. Örnek siyasetçi, örnek iş adamı, örnek doktor, örnek öğretmen ve sonuçta örnek insan olmayınca ortalıkta, böyle bir  toplumun elden kayıp gitmesi mümkün demektir.
 
Sağlık personeline ve hekime  ardı arkası kesilmeyen şiddetin söz konusu olduğu bu ülkeden doğru davranış beklemek çok saflık olmuyor mu? Nerelere gitti acaba haddini bilen, düzgün kılıklı, canı istedi diye acil servisleri ve hekimi meşgul etmeyen hastalar? Yatarak tedavi gördükten sonra taburcu olurken ya da kontrole geldiğinde şükran duygularını belli bir nezaket kuralı içinde sunan bu ülkenin o tertemiz insanları nerede şimdi? 
 
Özelliklerini özlediğimiz, aradığımız hastalar şimdilerde yok da,  şefkat ve sevgi dolu, güleç, hasta ile empati kurabilen doktorlar var mı? Yalnız hastaları değil, doktorları, onların değişen, yozlaşan, seviyesizleşen, mesleğinin önemini, asaletini bilmeyen  tavırlarını da sorgulamak gerekmiyor mu?  
 
Hastayı, hekimi suçlayıp eleştirirken asıl suçlanması ve eleştirilmesi gerekenlerin, toplumu bu hale getiren siyasetçiler ve onlara oylarıyla destek verenler olduğunu neden akıldan çıkarıyoruz ki...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber