RSS / XML
16-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

AYASOFYA


2016-06-05 20:18:53
Prof.Dr.Esin Emin ÜSTÜN

İstanbul'da İmam bulunmadığından (!) Ayasofya'nın önünde kılınacak namaz için Mekke'den  bir imam getirtilmiş!.. Işid'ciler, PKK'lılar ülkenin her bir yerinde cirit atıp kendilerini patlatarak masum insanlarımızın canına kıyacak yer arayadursun,  yaklaşık bir yıldır her gün gelen şehitlerimizin ardı, arkası kesilmesin, bu çok önemli sorunların kökünü kazımak için ciddi çareler

aranacağına; en önemli sorunumuz şimdi:  ''Ayasofya'nın cami olması!..''

 

 

Yüzyıllar önce kilise olarak inşa edilmiş ve asırlardır da öyle kalmış bir mabet orası. Dini inançlara savaş açan bu cahil insanların derdi ne derseniz? Dini kullanarak din üzerinden rant sağlamak. Şu sıralar her türlü din sömürüsü tepe yaptığından ve onaylandığından onlar da en kolay olanı yaparak bu sömürüye destek veriyorlar.

 

Müslüman ülkeler arasında cami sayısı en çok olan ülke Türkiye ve İstanbul kenti de bu sayıdan nasibini fazlasıyla almış durumda. Ayasofya'yı kuşaktan kuşağa tarihi bir eser olarak korumak varken neden cami olması isteniyor? Orası yalnız Sunnilerin değil ki, tüm insanlığın aynı zamanda.

 

Ayasofya'nın önünde kılınan namazda önemli bir kalabalığın toplandığı görülüyor. Öyle bir toplum olduk ki, ulusal bir sorunumuzun çözümüne yardımcı olmak için toplanın deseniz o kalabalıktan tek bir kişi gelmez!.. Ucuz kahramanlık olarak dine sığınıp ütopik hayaller peşinde koşanlar gerçek dini bilmeyen ve ona  en çok zarar verenlerdir.  

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber