RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

UMARIM FAZLA OKUYANINIZ YOKTUR REMİDE ARSAN


2016-07-02 14:29:47
Z.Remide ARSAN

"Remide Arsan'ın alttaki yazısını okuyunca hayretler içinde kaldım?! Hele hele kendisinin bir gazetede halka seslenen bir yazar olması endişelerimi arttırdı. Umarım, fazla sayıda okuyucuya ulaşmıyor, bu çarpık görüşlerini paylaşamıyordur."

Diyor Ulusalcı Gönüllüler adındaki grubun sözcüsü… Lale Gürman. Ve özetle devam ediyor:

"………. ne yazık ki ülkemizde yazarlar, yalnız kendi yazdıklarını okurlar. Bu nedenle de kendilerini beslemez, kısır kalırlar..."

Bu yerme, küçümseme, aşağılama ve haddini bildirme sözcüklerini  okuyan,  ne yazdığımı merak eder değil mi?

Hemen açıklayım:

Ulusalcı Grup,  içinde benim mail adresim de bulunan 100 kadar  gazeteci ve yazarın adresine, gündemle ilgili siyasi yorumlarını, karşı duruşlarını, kendinden menkul görüşlerini iletir. Son olarak da bize, TV de Ayşegül Arslan ve Hüsnü Mahalli’nin birlikte sundukları bir programda, Yaşar Nuri Öztürk hocamızın  ardından kullandıkları üslubu ayıplayan, kınayan  bir mail göndermiş. Bir bölümünde:

"…Cumhuriyet'e, Atatürk'e ve İslam dinine bağlılığını her yerde, hem de program yaptığınız Halk Tv. ekranlarından haykıran hocayı yerme, huysuzluğunu, sinirliliğini ön plana çıkarma ve eğlenme hakkını vermez.. Bizim kültürümüzde ölen birinin arkasından iyilikleri anlatılır, hataları, günahları Yüce Allah'a bırakılır." denmiş.

Ehh. Olabilir de olmayabilir de. Kısmen katılabilirim, hepsine değil. Görüş benim değil mi?

Gözüm  imza niyetine atılan "En derin kaygılarımla" cümlesine takıldı. Kaygı çok önemli bir duygudur. Uluorta yerde sarfedilmez diye düşünerek,  bu söyleşinin endişe verici  kapsamını(!?) araştırma ihtiyacı duyup, programı izledim :

Hocamızın  çok sevildiğine, takdir edildiğine,  renklilğine, nev-i şahsına münhasır bir kişi olduğuna dikkat çekilmiş. Yanı sıra, sinirli, kızgın bir "bilge" olduğunu dile getirerek,  bu özelliğini  gülümseyerek (bana göre) sevecen bir dille anlatmışlar.  ‘Kısacası ‘abartılacak’ bir şey bulamadım.

Düşüncelerimi de aşağıdaki satırlarla dile getirdim:

Nedir bu kadar kaygılandığınız? Ne vardı bu söyleşide?

Gayet samimi, dürüst, sıcak ve saygılıydı.

Benim kaygılandığım, insanların - hatta aynı görüş ve düşünce yapısında olan kişilerin- birbirini yermek için bunca uğraşması ve buna vakit ayırması." (İnanmayacaksınız ama hepsi buydu.)

Gerçekten de asıl derdim, yukarıdaki son cümlemde  saklıdır. 

Hiç anlayamam.

Bir Cumhuriyet sevdalısının, bir diğer cumhuriyet  sevdalısı için:

"Umarım, fazla sayıda okuyucuya ulaşmıyor, bu çarpık görüşlerini paylaşamıyordur." diyecek kadar gözlüksüz ve sorumsuz oluşu, üslubunun düzeyini dahi şaşırarak,  bir küçük fikir ayrılığında yol arkadaşına anlaşılmaz bir iştahla yüklenebilmesidir.

Anti demokratik kesim, tek hücreliler gibi bölünerek çoğalıyor; bizler ise birbirimizi bölerek ve döverek küçülüyoruz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber