RSS / XML
26-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İYİ Kİ ÖLDÜN TARIK AKAN


2016-09-17 09:07:53
Z.Remide ARSAN

İyi ki öldün gençlik aşkım.


Bundan öte, ne olacağını bilemediğimiz memleket hallerini görmeyeceksin. İyi oldu.

 

Bir kere sen, en güzel zamanlarını yaşadın İstanbul'un… En özel  anıları sen sakladın. Koca Sinan’la yarıştırmaya cüret edilen uyduruk minareler tarafından tarihi silüeti gölgelenmiş, ranta daha çok teslim olmuş, yeşili tükenmiş İstanbul’a daha fazla üzülmeyeceksin artık. 


Sen sanatçı olmanın bir ayrıcalık sayıldığı, sanatın el üstünde tutulduğu en güzel zamanlarda  var oldun.

İçine tükürülmeyen eserlerin yer aldığı meydanları…Brecht'in, Kafka’nın oyunlarının sergilendiği o muhteşem sahneleri… Fındıkkıran’ın, Kuğu Gölü’nün  uçuşan dansçılarını ve Tchaikovsky’nin muhteşem müziklerinin  yankılandığı salonları ve… Onları izlemek için gelen şık giyimli, zevkli,  düzeyli, sanata aşık insanları gördün sen.  

 

Geçenlerde Shakespeare’in,  Dostoyevski'nin eserlerinin  artık sahnelenmeyeceğini müjdelediler! Hababam Sınıfı üslubuyla : ‘’Sanki onların da şeyineydi ‘’ repliğini duyar gibiyim. Yine de ‘’sen iyi ki bu tür alakasız uygulamalara şahit

olmadan aramızdan ayrıldın’’ diyorum.  İçin daha çok yanardı.

 

 

Bir süredir  sahnelerde kalmak uğruna, onurunu satan, benim  4Y TAKIMI  dediğim Yılışık, Yavşak, Yanaşma ve Yağcılardan oluşan bir ordu var ya?  Bir de AKİL payesini itirazsız kabullenen; ne eğitimi,  ne diploması, ne birikimi bu kelimeye hakkını veremeye yetmeyen senin meslektaşlar? Kısacası memleket idaresi diplomasızlara; sanat da sanatsızlara kaldı. İyi ki bunlara daha fazla katlanmadın. İçin daha çok yanardı.

 

''Cehennem ateşi bol olsun'' diyor bazı insan kılıklılar senin ardından. Ne sen, ne de biz hümanistler,  özellikle ülke bayrağımız altında yaşayan, kardaş, arkadaş, vatandaş, dindaş, bildiğimiz kimseleri, Allah katına kötü dileklerle uğurlarız. Bizim insanlık inancımızda kulunun arkasından incitici söz söylemek, her şeyden önce  Yaradan’ın kendisini  incitir...

Ateşin koruna da, yüreğin körüne de o karar verir bizim bildiğimiz..

 

İyi ki öldün sevgili Tarık Akan.

Vefasızlığın bu derecesini görmedin.

Bal gözlüm, baldan tatlı gülüşlüm.

Gönlümüzdesin.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
yazı hk.
Emine 2016-09-18 14:42:46
tek kelimeyle ağzınıza sağlık diliyorum.
Mobil
Songül Çavuşoğlu 2016-09-18 05:43:04
Bence de iyi ki öldü, şu şeytanın ve ona tapanların yönettiği yeryüzünde kimbilir biz yaşayanlar daha neler göreceğiz. Aynı yaşlarla olan ben, artık dayanamıyorum, olanlara bir an evvel uyumak ve yeryüzü cennette uyanmak istiyorum. Bu dünya da ne sevgi ne de adalet kaldı.. Yaratıcımız O'nu hatırlasın. Başımız Sağolsun. Super bir yazı, çok duygulandım...
Mobil
İnci el 2016-09-17 15:00:09
Hanımefendi 2gündür öylesine çok şey yazıldıki ,yazınız beni inanılmaz etkiledi. Benim de evlatlarım operada sanatın çok içindeyiz. Gerek Tarık Akanımıza yapılan hakaretler gerek her türlü çirkinleşmeler ve gerekse sanatla ilgili yazdığınız bölümler....... Başka söze gerek yok. Ne olduğumuz nereye gittiğimiz belli. Bu gerçekten insan demeye dilimin varamadığı güruh yüzünden hergün mutsuzluğumuz artıyor. Size sağlıklı güzel günler diliyorum,sevgiler teşekkürler. Belki bir gün yine yeniden umuda yelken açarız.
Sen Söylenmesi gerekeni söylenmişsin..
N Emel Cengiz 2016-09-17 13:57:20
Neredeyse bir kuşak ölümü özleyerek, davul,zurnayla karşılayacak daha fazla parçalanmamak, mutsuz olmamak için... Herşeyi söylemişsin ne demek istiyorsam.. Teşekkür ederim sınıf arkadaşım.. Nimet..
Toplam 4 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber