RSS / XML
16-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

EVKA 3 YOLLARININ HALİ PERİŞAN


2016-09-20 08:24:37
Prof. Dr. Çağatay ÜSTÜN

O kadar zaman geçti, Evka 3 Bornova’da İZSU’nun yaptırdığı çalışmalara ait çukurlar bir türlü doldurulmadı, onarılmadı. Bu nasıl bir anlayıştır, bilmek mümkün değil.

Her taraf toz duman içinde, çukurlardan gitmeye çalışan araç kuyrukları kimi saatlerde metrelerce uzayabiliyor. Bu durum başladığından beri yazmıştım ama her nedense bir yetkili çıkıp da bu sorunun

 

ne olduğunu açıklamadı. Herkes şikayetçi, telefonlar edilmiş, not ediyoruz demişler, sonuç yine aynı. Etik mi bu tip bir yaklaşım? Elbette ki değil.

 

Birgün bir tanker gördüm, bozuk zeminin üzerine günde birkaç kez sulama yapıyor. Suyun çok değerli bir hazine olduğu bu kuraklık çağında yol bozukluğunun tozu su ile önleniyor! Akıl ve mantık almıyor bir türlü.

 

Oysa en azından hafif bir zemin üstü asfaltlama yapılsa bile insanlar razı olur hale gelmişler, ama muhatap bulamıyorlar.

 

Evka 3’teki çile 121 sokaktan başlayıp yukarılara kadar uzayıp gidiyor. İnşaat tamamlanmış yerlerde hiçbir onarım yok. Bu güzel beldeye yazık ettiler doğrusu. Önümüz kış, şiddetli yağmurlarla bu yolların halini hayal etmek bile zor. Kimi zaman tehlike oluşturan bu durum için ille de bir kaza mı olması, zarar görülmesi mi lazımdır.

 

İşte, tam bu nokta çözümsüzlüktür. Bir sesleniş daha yapıyoruz sayın yetkililere. Lütfen gelip görünüz. Burası da İzmir’dir. Burası da ilgiye muhtaçtır.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber