RSS / XML
19-04-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

CUMHURİYET OKUMAK


2017-11-14 08:29:35
Prof.Dr.Esin Emin ÜSTÜN

Cumhuriyet Gazetesinin 'Olaylar ve Görüşler' sayfasında Cumhuriyet okuru emekli bir  öğretmenin güzel bir anısı yer alıyordu. Gelibolu-Hamzaköy dinlenme tesislerinde 1986 yılında yedek subay oğlu ve eşi ile birlikte tatil yapan emekli öğretmen sabah balkonda ya da erken indiği çay bahçesinde gazetesini okurken rütbesi albay olan bir subayın kendisine hep askerce selam verdiğini fark ediyor.

Herhalde beni emekli general sanıyor diye düşünerek kendisi ve eşi ayağa kalkarak selama karşılık veriyorlar. Bir gün yedek subay oğlu yanındayken yine ayni selamlaşma tekrarlanıyor ve o zaman oğlu babasına komutanı nereden tanıdığını soruyor. Baba ise tanımadığını söylediğinde: ''Durum anlaşıldı. Sana selam veren komutan kolordunun kurmay albayıdır. Cumhuriyetten başka gazete okumaz!..''

Demek ki, her sabah emekli öğretmene askerce verilen selam onun Cumhuriyet okuru olmasından kaynaklanıyormuş. Bir de şimdi Fetö'nün el attığı ordunun yapısına ve subaylarına bakın! Hangi gazeteleri okudukları, vatanı kimlere teslim etmeye kalkıştıkları ve kimlere selama durdukları açık seçik belli değil mi? Yazıklar olsun. Akıl alır gibi değil.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber