RSS / XML
22-07-2019
Bizi Takip Edin!

BU SONUÇ


2018-07-09 16:07:01
Prof.Dr.Esin Emin ÜSTÜN

Bu sonuç: ''Ben Yaşarken Ölmüşümcülerin '' ''Ben de İstereme Dönüşmesi '' ile ortaya çıkan bir kitlenin onları kendilerine yakın bulmalarının sonucudur.

Bu sonuç; Anadolu'dan büyük kentlere gelen ya da kendi kentlerinde yaşayan bu kültürel psikoloji içindekilerin birilerinde karşılık bulmasının sonucudur.

Bu sonuç; yönetimde olanların her vatandaşın hakkı olan parayı-payı hak etmedikleri halde isteremcilere dağıtan bir uygulamanın sonucudur.

Bu sonuç; uzun yıllardan bu yana var olan ve de  var olması için çaba gösterilen bir varoş kültürünün desteklenmesi sonucudur.

Bu sonuç; eğitimleriyle ülkeyi ayakta tutanlara 'Yüksek Tabakadan, Bizi Küçümseyenlerden İntikamımızı Alın!..' diyebilen, kendini ezik hisseden, özgüvensiz bir kesimin oy için sürekli arkalarında durmanın sonucudur.

Bu sonuç; seksen bir milyonluk bir ülke içinde eğitimden, kültürden yoksun kinle beslenmiş, elit düşmanlığı olanlar karşısında Batılılaşmış, eğitimli laik kesimin sayısının, daha az oluşunun sonucudur.

Bu sonuç; hizmeti araç, yönetmeyi amaç kabul edenlerin seçmenin özerklik fikrinin gelişmesini engellemenin soncudur.

Bu sonuç; o yıldan bu yana yoksulluk içindeki cehaletten faydalananlar iktidar olurken onlara sağlanan imkanlarla palazlanan bir kesimin sahip olduklarını yitirmemek için verdikleri oyların sonucudur.

Bu sonuç; eşleri ihalelerle zenginleşen ve buna bağlı sınıf atladığını sanan altlarında son model jipler, ellerinde çok pahalı marka çantalarla dolaşan, pür makyajlı, inanmadan örtünmüş kadınların saltanatın biteceği korkusunu taşımalarının sonucudur. 

Bu sonuç; dürüst, ilkeli ve aydınlıktan yana olanların sayısının olmayanların sayısına daha henüz erişmediğinin sonucudur.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber