RSS / XML
19-04-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

SEZAR’IN HAKKI


2018-10-15 10:41:06
Z.Remide ARSAN

Bu haftaki yazım yorumsuz.  Siz de lütfen benim ‘tarafım’ hakkında yorum yapmayın. Yanlış olur. Bu sadece Haber/ Bilgi niteliğinde :

 

Genç kadının kocasına, daha hamileliğinin ilk safhalarındayken, ‘kötü hastalık’ teşhisi konuyor ve bebek doğduktan kısa süre  sonra da adam  ölüyor. Zavallı kadın perişan. Kocanın  akrabaları bebeği anneden alıp,  sahiplenmek istiyor, anne vermeyince de, ellerini üzerlerinden  çekiyorlar. O da dul  annesinin kiradaki evine sığınıyor. Para yok, pul yok, hiçbir gelir yok. Anneanne, evlere temizliğe giderek bel doğrultmaya çalışıyor. 

Bir tavsiye üzerine bazı belediyelere yardım için başvuruyorlar.  Gördükleri sadece ilgisizlik… İçlerinden bir tanesi, takip ediyor, araştırıyor ve doğruluğuna kanaat getirince, kadınlara maaş bağlıyorlar.  Belirli zamanlarda çocuk bezi ve mama yardımı yapıyorlar. Bu destek halen de devam ediyor. 

Hangi siyasi partinin denetimindeki belediye siz tahmin edeceksiniz artık.

 

Bursa kırsallarından birinden bir arkadaşım  geldi. Bana Belediyelerinin, yaşlı ve yardımsız kadınların  evine  ‘ücretsiz’ temizlik elemanı gönderdiklerini söyledi. İnanamadım! 15 günde bir, birisi gelip evi temizliyor, bulaşıkları yıkıyor ve yemek yapıyormuş. Bir kerelik de değil. Düzenli destek yani … Zamanla bazı varlıklı insanların da belediyeye yalan beyanda bulunup, bu hizmetten yararlandığını görünce, işlemi  biraz askıya almışlar ama sistemi yine de çalıştırıyorlar. Çünkü yaşlılarını önemsiyorlar. 

Belediyenin siyasi duruşu  ise malum.

 

Birkaç sene önce İzmir’de çok sevdiğim bir aile büyüğümüzü kaybettik. Evi leb aleb eşya dolu. Severdi eşyayı rahmetli… Çift buzdolabı,  çift televizyon, koltuk takımları vs. Üstelik titiz mi titiz. Eşyalar pırıl pırıl. Çoğu da yenilenmiş üstelik.  Üç kızı, torunları ve ben günlerce çeşitli belediyelere başvurarak, bu eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yoğun çaba harcadık. Fakir, yoksul, öğrenci, dul, yetim…. Memlekette hiç kalmamıştı sanırım. Bir çok yerel yönetim  yanıt bile vermedi. Birinden de  ‘’koyacak yerimiz yok ‘’ diye yanıt geldi. 

Hangi  görüşteki belediye siz elbette bileceksiniz.

Yorum yok demiştim.  Sadece; 

Bizim Sezar’lı bir özdeyişimiz  olacaktı?? 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber