AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Körfezinin analiz sonuçlarını paylaşarak, "Körfez reklamlarını bilim çökertti" dedi.
AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün İzmir Körfezinden yaptığı analiz sonuçlarını paylaştı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in geçtiğimiz günlerde körfezde yüzmesine atıfta bulunan Saygılı, "Kendisini bir kez daha; Konak, Alsancak, Bayraklı ya da Çiğli'den denize girmeye davet ediyoruz. Hiç kaygılanmasınlar; bir ambulans ve sağlık ekibi mutlaka orada olacaktır" dedi.
Soyer'in körfezin temizlendiğine dair sözlerine değinen AK Partili Saygılı, "Körfez reklamlarını bilim çökertti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün tetkik sonuçları, CHP'li Soyer'in açıklamalarını da yüzme gösterisini de yalanlayan nitelikte. Dış körfez-iç körfez farkını 4,5 yılda öğrenebilen Soyer, İzmirlileri de bundan bihaber sanıyor olmalı. Kendisini bir kez daha; Konak, Alsancak, Bayraklı ya da Çiğli'den denize girmeye davet ediyoruz. Hiç kaygılanmasınlar; bir ambulans ve sağlık ekibi mutlaka orada olacaktır” dedi.AW076534_02