İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer öncülüğünde başlatılan “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası kapsamında, Halk TV’de yayınlanan bağış gecesinin 31.093 ailenin sıcak bir yuva ihtiyacını karşılaması sonrasında, geceye ilişkin duygularını paylaşan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, tüm katılımcılara ve destekçilere teşekkürlerini sundu.

Aslanoğlu, gecenin onurunu ömrü boyunca taşıyacağını belirterek, duygularını şöyle paylaştı;"Dün gece hayatımın sonuna kadar unutamayacağım bir dayanışma gecesiydi. Gecenin sonuna kadar sahnede diğer destekçilerle birlikte kalarak telefonda yardımları toplamanın onurunu ömrüm boyunca taşıyacağım. Bağış gecesini, saat 01:30 gibi kapatana kadar hala telefonlar gelmeye devam ediyordu.Gece o saate kadar, sahnede birlikte bağış topladığımız ve “iyi ki ülkemizin böyle aydınları var” dedirten, tüm sanatçı, gazeteci, yazar, siyasetçi, iş insanı ve aktivistlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Dün gece ilerlemiş yaşına rağmen bağış toplayan Bulutsuzluk Özlemi solisti Nejat Yavaşoğulları ve depremde kızını kaybetmenin acısına rağmen kapanışa kadar orada bağış toplayan sanatçı Orhan Aydın gibi, ayrı ayrı duygu yüklü hikayelerle bağış gecesine can veren, yaraları saran herkesle gurur duydum.  İyi ki varlar. Geceye katkı koyan sanatçılarımıza, iş dünyamıza, siyasetçilerimize, gazeteci ve yazarlarımıza, başta büyükşehir belediye başkanımız Sayın Tunç Soyer olmak üzere programı var eden Halk TV ailesine, Sayın İsmail Küçükkaya’nın nezdinde canlı yayının sunumundan kamera arkasına kadar çalışan tüm canlı yayın ekibine, Halk TV Ege Bölge Temsilcisi Sayın Önder İnce’ye telefonlarla gelen yardımları yönlendirmek için çalışan tüm görevlilere,  programın fikir babası gazeteci Ümit Kartal’a ve en çokta Türkiye’nin her yerinden yardım yağdıran vatandaşlarımıza, özellikle kumbaralarını kırarak birikimlerini gönderen yüreği kocaman yavrularımıza şükranlarımı sunuyorum.  "

Bu tarihi geceyle şimdi yaralar daha hızlı sarılacak, depremzede vatandaşlarımız sıcak yuvalara kavuşacak. Bu gurur İzmir’in, bu gurur milletten millete uzanan yardımlarla tüm Türkiye’nin. Bu dayanışmayı büyüterek sürdürmek ve tüm dayanışmalara böylesine sahip çıkmak boynumuzun borcudur.