Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) yaptığı olağan genel kurulunda mevcut yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Susam ile yola devam kararı aldı. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde yapılan genel kurulda bir kez daha aday olan Mehmet Ali Susam, oy birliği ile yeniden başkan seçildi. Yönetim Kurulu’nda Ege’deki 10 ilin Meslek Odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı. 
EGEV üyelerinin ilgi gösterdiği genel kurul divan seçimi ile başladı. Yapılan oylamada Divan Başkanı İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği önceki dönem başkanı Zekeriya Mutlu olurken, genel kurulun açılış konuşmasını yapan Mehmet Ali Susam, başkanlık döneminde kendisine destek olan tüm üyelere teşekkür etti. Geçmiş dönem yönetim ve denetim kurullarının ibrasından sonra tek liste olarak aday olan Mehmet Ali Susam, genel kurul tarafından oy birliği ile tekrar EGEV Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
Genel kurula hitaben bir konuşma yapan EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam, Türkiye’nin çıkışının Ege’de olduğunu söyledi. Alt yapıları oturmuş limanlar, serbest bölgeler, otoyollar, demiryolları, OSB’ler, Lojistik Köyü ile Ege’nin her anlamda güçlü bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam, “Üniversitelerimiz bu bölgeler için çok değerli çalışmalar yapıyor. Ege Bölgesi’nde dört ayrı kalkınma ajansı var, bu bölgenin insan kaynağı tüm bunları hamur ederek Türkiye’yi Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesi üzerine çıkarmaya en uygun yapıyı oluşturabilecek meziyettedir. Türkiye’nin geleceğinde Ege öncü rol oynayacaktır” dedi. 
Ege’yi Avrupa’nın, Asya’nın, Kafkasların, Ortadoğu’nun ve Kuzey Afrika’nın üretim üssü yapabilecek bir gücü bu bölge insanının bünyesinde barındırdığını söyleyen Susam, “Bu bölgenin gücü ve insan kaynağı vardır. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik koşullarla ilgili hiç karamsar olmaya gerek yok, Türkiye’nin tek ihtiyacı, demokrasiyi, hukuku ve insan haklarını önceleyen, ekonomik kalkınmayı bilim, teknoloji ve akılla güçlendiren, ahlak ve dürüstlükle iş yapan, STK’larla bütünleşmiş bir Ege’ye ihtiyacı vardır” dedi. 

EGEV Yeni Yönetim Kurulu:
Mehmet Ali Susam, Sıtkı Şükürer, Fadıl Sivri, Ali İhsan Özgürman, Taha Aksoy, Hasan Küçükkurt, Neptün Soyer, Temel Aycan Şen, Semra Öncü, Mustafa Aslan, Moris Bencuya, Hüseyin Porsuk, Alper Erdem, Mehmet Kendirlioğlu, Okan Telaşeli, Semih Başaran, Uğur Erdoğan, Emin Yüce, Sadık Özkasap, Koray Özcan, Osman Çalıkuş

Denetim Kurulu: 
Faruk Güler, Cemal Tükel, Canan Karaosmanoğluoylama