Hayatımıza internetin girmesiyle birlikte kent merkezinden, kırsal köylere kadar büyük değişiklikler yaşadık. Büyükşehirdeki iş insanı ile dağdaki çoban interneti kendi dünyalarına taşımaya başladığı an ülkede birçok şey değişti. Z kuşağı dediğimiz yeni teknolojik bir kuşak ortaya çıktı. Genelde diğer kuşaklarla çatışma içinde geçen hayatları enteresan noktalara doğru evrilmeye devam ediyor. Eğitim seviyesi ve yaşadığı yere bakmaksızın Türkiye'de herkesin ortak bir buluşma noktası var. İnternetin en büyük kent meydanı olma özelliği taşıyan Google herkes için büyük önem taşıyor. 75 yaşındaki yaşlı kadın ile 7 yaşındaki ilkokul öğrencisi, Hazreti Google'a ihtiyacı olan ne varsa soruyor anında cevap alıyor. Bilgiye ulaşmak artık büyük sorun oluşturmuyor. Yaz Google'a sana gereğinden fazla cevabını versin. Hatta yazmaya bile gerek sesli sor, sesli yanıt al. Kısacası teknolojinin harikalar dünyasında yüzüp gidiyoruz. Google, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de en çok aranan sorulan konu başlıklarını çıkarmış. Sonuç, hayatımızın bire bir aynada yansıması olarak ortaya çıkmış. 

TÜRKİYE'DE HAYAT FUTBOL-SİYASET VE MAGAZİN ARASINDA DÖNÜYOR!
2023 yılında Google'da aranan 10 isim arasında 4 futbolcu yer alıyor. Bu futbolcuların tamamı Galatararaylı. Sırasıyla Zaha, Zaniolo, İcardi ve Tete. Futbol hayatımızın tüm katmanlarını etkilemeye devam ediyor. Ankaragücü-Rizespor maçı sonrası saha içinde Hakem Halil Umut Meler'e atılan yumruk ve sonrası yaşananlar bunun en büyük örneği. Türkiye, uzun süre bu olayı konuşacak. Neden sonuç ilişkileri kurulacak ama şiddeti ortaya çıkaran nedenler yerli yerinde durmaya devam edecek. Biz yeniden dönelim 2023 Google isim listesine. Futbolla birlikte en popüler konu Türkiye'de siyaset. Aslında yıllardır kahvehanelerde her yaş grubu bu iki konunun hakim olduğu sohbetlerle büyümedi mi? Google sadece ayna olmuş gerçek hayatlarımıza. Siyasetçiler sırasıyla Sinan Oğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Ali Yerlikaya ve Hakan Fidan olarak sıralanıyor. Google'un ilk 10 listesi ise şu şekilde: 1-Sinan Oğan 2-Dilan Polat 3-Zaha 4-Kemal Kılıçdaroğlu 5-Muharrem İnce 6-Zaniolo 7-İcardi 8-Ali Yerlikaya 9-Hakan Fidan 10-Tete.

Son cümle: "Teknolojiyi üreten değil, tüketen ve kullanan bir toplum olarak hayatımıza devam edersek kısa zamanda toplumda yeni olay türleriyle karşılaşmamız mümkün. Tik Tok'da yaşananlar ortada. Özetle Google ülkenin fotoğrafını çekmeye devam ediyor"..