İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ve İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK), kentteki futbol kulüpleri için örnek bir güç birliği sağladı. Futbol kulüplerinin; kentin marka değerine, tanınırlığına ve ekonomisine katkısını artırmak, ölçümlemek ve bu konuda projeler geliştirmek hedefiyle iki kurum arasında protokol imzalandı.
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ve İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK), İzmir futbolu için önemli bir iş birliğine gitti. Bu kapsamda bir protokol imzalanırken, protokole göre futbol kulüplerinin; kentin marka değerine, tanınırlığına ve ekonomisine katkısını artırmak, ölçümlemek ve bu konuda projeler geliştirilmesi hedeflendi. 3 yıl sürecek iş birliği kapsamında, Türkiye’ye örnek olacak projeler geliştirmek için çalışmalar yapılacak.
İzmir Ekonomi Üniversitesi ile kentteki profesyonel futbol kulüplerinin çatı kuruluşu İZVAK arasındaki protokol imza töreni, İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) ev sahipliğinde gerçekleşti. Protokol, İEÜ adına Rektör Prof. Dr. Yusuf Hakan Abacıoğlu ile İZVAK adına Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erten ile Başkan Vekili ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Talat Papatya tarafından imzalandı. İmza törenine; İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İEÜ Mütevelli Heyet Üyesi Emre Kızılgüneşler, İZVAK Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, İEÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Çiğdem Kentmen Çin, Prof. Dr. Levent Eren ve Prof. Dr. Aslı Ceylan Öner, İZVAK Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Avcı, Hasan Ercazip, Elif Sağlamer, Engin Kurt ve Suavi Yardımoğlu katıldı.