Türkiye'nin saygın sivil toplum inisiyatiflerinden İzmir Platformu'nun Başkanlık Kurulu üyeleri, İzmir Valisi Süleyman Elban'a nezaket ziyaretinde bulundu ve İzmir'in geleceğine yön verecek projelerde "dayanışma desteği" verdi.

İzmir Platformu Genel Başkanı ve 56. Cumhuriyet Hükümeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Hakan Tartan, Başkanlık Kurulu üyeleri, İzmir eski milletvekili Bülent Baratalı, Prof. Dr. Oğuzhan Altay, Fikret Aktaş ve Cihan Çalık, Vali Elban'a "destek ve dayanışma" ziyareti gerçekleştirdi.

Dr. Hakan Tartan, İzmir'in sorunlarının çözümü, asayişin sağlanması ve halkla devletin kucaklaşması konusunda yürüttüğü çalışmalar nedeniyle Vali Elban'a teşekkür etti. Baratalı da, devletin kurumları arasında işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, bu anlamda üzerlerine düşen katkıyı İzmir adına vermeye hazır olduklarını söyledi.

İzmir'de vapurla günübirlik tatil keyfi başlıyor İzmir'de vapurla günübirlik tatil keyfi başlıyor

Vali Süleyman Elban da, İzmir'in gelişimi anlamında kent kimliğinin belirlenmesi, ekonomik ve sosyal altyapının güçlendirilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını, bu süreçte sivil inisiyatifin gücünün de önemli olduğunu dile getirdi. Buluşmada özellikle "kaldırımların yayalara kalması" konusunda büyüyen şikayetler de ele alındı.c6f65ebd-6dcc-40f9-a1fe-50c15e4f6a93