Tugay, Ödemiş’in köylerine Kocaoğlu selamıyla girdi Tugay, Ödemiş’in köylerine Kocaoğlu selamıyla girdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olarak yola çıkan Musa Çam ve Tacettin Bayır çalışmalarını birlikte sürdürmeye devam ediyorlar. Bayır ‘ Birbirimize rakip olsak da ortak akılla birlikte yönetme konusunda hem fikiriz’ derken Musa Çam ‘Siyasette özlenen bir tabloyu gözler önüne seriyoruz ’dedi.
CHP İzmir Örgütü Yalnız Değildir Bizler Örgütümüzün Yanındayız.

CHP Torbalı ve Seferihisar İlçe Başkanlarında örgüt ile bir araya gelen Bayır ve Çam; Örgütün sesine kulak verilmesi gerektiğinin bir kez daha altını çizdiler.  Ziyaret ettikleri her noktada örgütün talebinin ön seçim olduğunu belirten Musa Çam ' Partimizde ön seçimin olmasına, tüm üyelerimizin sandığa giderek kendi belediye başkanını, kendi belediye meclis üyesini seçmesi en büyük arzumuz ve isteğimizdir. Çünkü tüzüğümüzün 55’inci maddesi açıkça diyor ki; ‘Aday belirlemesi ön seçim, aday yoklaması, merkez yoklaması şeklinde gerçekleşir. Biz tekrar 1989’daki o rüzgârın esmesini istiyoruz. O nedenle demokrasilerde çözüm sandıktır, sandık her şeyin ilacıdır’ dedi. Bayır da ‘ İzmir sosyal demokrasinin kalesi diyorsanız, İzmir’i kale yapan parti örgütünün önüne koyun sandığı, kim çıkarsa başımızın üstündedir. Bu dönem aday adaylarının çok sayıda olmasının nedeninin örgütün ön seçim yapacağı duyumunu alması olduğunu 25-30-40 aday adayının sadece birisinin seçileceğini düşünürsek diğer adayların küsmemesi kırılmaması adına örgütün önüne sandığın kurulmasının şart olduğunu ve ancak bu şekilde tüm örgütü yerel seçimlerde alanlara indirebileceklerini ’ ifade etti.

Torbalı ve Seferihisar İlçe toplantısının ardından Pancar, Çileme ve Sancaklı’daki vatandaşlarla ve muhtarlarla bir araya gelen Çam ve Bayır, köylülerle sohbet edip sorunlarını dinlediler.

Emeğin İçinden Gelen Aday Adaylarıyız.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları Musa Çam ve Tacettin Bayır; Disk Genel İş İzmir Şube, Tüm Yerel Sen İzmir 1 no’lu şube ve Türk-İş sendikalarını ziyaret ederek emekçilerle ile bir araya geldiler.

Toplantıda işçilerin yaşadığı sorunlarını dinleyerek, sendikaların yerel yönetimlerden beklentileri üzerine fikir alışverişinde bulundular. Emeğin içinden gelen aday adayları olarak yola çıktıklarını belirten Bayır; işçinin ve emekçinin yanında olan, sorunlara çözüm üreten liyakat sahibi kadroların İzmir'i yönetmesi gerektiğinin vurgusunu yaptı. Öncelikle belediyenin ihtiyaç duyduğu bilgi, beceri ve deneyim belirlenmesi gerektiğini ve bu belirlemenin belediyenin stratejik planı ve yıllık çalışma programı doğrultusunda yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Halktan yana yeni bir yaşamı inşa etmek zorunda olduklarını belirten Musa Çam; ‘Halktan yana bir yönetim, halkın çıkarlarını gözeten, halkın ihtiyaçlarını karşılayan bir yönetimdir. Bu anlamda, işçinin de emekçinin de kıymetini bilinmesi gerekir. Belediyeler, bir toplumun en önemli kurumlarından biridir ve bu nedenle, belediyelerde görev yapan kişilerin ve yönetim kadrolarının liyakat sahibi olması büyük önem taşımaktadır. Liyakat sahibi kadroların belediye hizmetlerinin daha etkili ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlar, dedi.seferihisar ilçeDİSK