Manisa'ya kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından, Manisa il geneli için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı.
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan uyarılarda şu ifadelere yer verildi: "Yapılan son değerlendirmelere göre; 03.04.2023 Pazartesi günü Manisa il genelinde güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-60 km/saat, yer yer kısa süreli 70-80 km/saat) beklenmektedir. Salı günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen fırtına nedeniyle oluşması muhtemel; çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri ve ulaşımda aksama gibi riskler dikkate alınmalı ve tedbirli olunmalıdır"

Aydın’da kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı
Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre Aydın genelinde yarından itibaren rüzgarın kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.
Meteoroloji’den yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre 03.04.2023 Pazartesi günü Aydın il genelinde güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-60 km/saat, yer yer kısa süreli 70-80 km/saat) beklenmektedir. Salı günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen fırtına nedeniyle oluşması muhtemel riskler dikkate alınmalı ve çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalar gibi konularda tedbirli olunmalıdır” ifadeleri yer aldı.

Denizli’ye kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı
Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, Denizli genelinde yarından itibaren rüzgarın kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.
Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre; “Yarından itibaren Denizli’nin güney kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-60 km/saat, yer yer kısa süreli 70-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.
Beklenen rüzgârlı ve fırtınalı havanın 3 Mart saat 09.00 ile 5 Mart 2023 saat 17.00 arasında etkili olacağı kaydedildi.

Muğla’ya şiddetli rüzgar uyarısı
Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Muğla ve çevresi için Pazartesi ve Salı günleri için kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.
Yapılan uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre; 03.04.2023 Pazartesi günü Muğla ve çevresinde güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-60 km/saat, yer yer kısa süreli 70-80 km/saat) bekleniyor. Salı günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi. (İHA)AW861535_01