CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Saha çalışmasına Selçuk’ta devam eden CHP’li Murat Bakan, merkezdeki esnafları ziyaret etti.

Selçuk’un Gökçealan, Havutçulu, Çamlık, Acarlar, Zeytinköy ve Belevi köylerinde devam eden saha çalışmasına CHP Selçuk İlçe Başkanı, Meclis Üyeleri ve partililer de katıldı.

Esnafın yaşadığı sorunların yanı sıra tarımla ve hayvancılıkla geçinen yurttaşlarla da sohbet eden Murat Bakan, “Tüm üreticiler Millet İttifakı’nın tarım ve hayvancılık politikalarının farkında. O kadar kötü durumdalar ki… Selçuk bölgesinde şeftali yetiştiriliyor. Şeftalisini kaça satacağını bilmiyor üretici. Mazotu peşin ödüyor, gübreyi peşin ödüyor her şeyi peşin ödüyor ama ürününü sattıktan altı ay sonra alıyor parasını. Burası en verimli topraklar oysa. ‘Adam diksen adam biter’ denilen topraklar buralar… Buradaki çiftçi bile çok zorda” dedi.

İyilikle kötülük arasındaki tercih…

CHP’li Murat Bakan, “Tüm Selçuk’u gezdik. Artık geçmiş siyaset tarzlarından uzaklaştı toplum, bambaşka bir noktadayız. Eskiden insanlara vaatlerimizi anlatıyorduk, neyin yanlış gittiğini anlatıyorduk, ikna etmeye çalışıyorduk. Ama şu an kimse bunu dinlemek istemiyor. Sahada görüyorsunuz, yaşıyorsunuz. Seçmen kararını vermiş. Çünkü herkes ne yaşadığını biliyor… Ne istediğini ve istemediğini biliyor. Çoktan vermiş kararını. Bu bölgede net olarak gördüm; hiç olmadığı kadar mevcut iktidara muhalif olan seçmen var. Millet İttifakı’na ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verecek çok seçmen var. İnsanlar bu seçimi iyilikle kötülük arasındaki tercih olarak görüyorlar. Demokrasiyle otoriter rejim arasındaki tercih olarak görüyorlar. Hırsızlık, yolsuzluk ilee dürüst namuslu insanların arasındaki tercih olarak görüyorlar. Bu seçim karanlıkla aydınlığın seçimi olacak ve aydınlık kazanacak” diye konuştu.