EGE MECLİSİ - Tarihi Kemeraltı çarşısında esnaf ile buluşan AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin esnafı canından bezdirdiğine şahit olduğunu söyledi.AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Tarihi Kemeraltı Çarşısını gezdikten sonra yaptığı açıklamada, “Esnaf hizmet alamamaktan şikâyet ediyor. Kemeraltı Çarşısı’nın fiziki koşulları ve altyapı sıkıntısı esnafı yıldırmış. Yaşanan bıkkınlık bu seçimlerde AK Partinin lehine olacak şekilde sandığa yansıyacaktır. Bu, yerel seçimlerin de bir ön hazırlığı olacaktır. İnanıyorum ki 24 Haziran İzmir için bir dönüm noktası olacak. Meclise ne kadar çok vekil yollarsak o kadar güçlü temsile sahip oluruz” dedi.

MİLLETVEKİLİNDEN AK PARTİYE ÜYE KAYDI

Çankaya seçim kordinasyon merkezinde teşkilatı ziyaret eden Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti'ye yeni üyeler de kazandırdı. Üye formunu elleriyle dolduran Çankırı, tavsiye eden kısmına kendi adını yazdı. Koordinasyon merkezine bilgi almaya gelen vatandaşlara AK Parti icraatlarını anlatan Çankırı,  üyelik formu dolduranlara "Çevrenize Hükümetimizin icraatlarını anlatın. İzmir' de çok eksik var. Elbirliği ile şehrimize hizmet edelim" dedi.

“CHP ZİHNİYETİ MİLLETİ UMURSAMAZ”

Emeklilerin bayram öncesi verilen ikramiye için duydukları memnuniyeti dile getirmesi üzerine Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'na vatandaşlarla birlikte video çekip gönderen Çankırı, Bakan Sarıer’in doğum gününü de kutladı. İkramiyenin bayram öncesi memnuniyet oluşturduğunu ifade eden vatandaşlar "Maddiyattan daha önemlisi var bizim için. Bu güne kadar hiç bir iktidar vatandaşı hatırlayıp 50 kuruş çıkartıp verdi mi? Emeklisini düşünen bir çalışma bakanı, başbakan, reisicumhur oldu mu? Allah onlardan razı olsun. Bizi mutlu eden iktidarın vatandaşını düşünmesidir" dediler. Kemeraltı esnafının İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden şikayetlerine kulak veren Çankırı, "Kendi partisinin başına genel başkan yapmadığını millete cumhurbaşkanı diye aday yapıyor" diyerek CHP'yi milleti umursamamakla suçladı.

"TÜM VATANDAŞLARIMIZA EŞİT HİZMET SUNDUK"

Vekil Adayı Çankırı, Konak Emirsultan’da Roman vatandaşların çoğunlukta olduğu Kuruçay Mahallesi’nde AK Parti tarafından düzenlenen 1000 kişilik iftar yemeğine de katıldı. "AK Parti’den önce bu mahalleye hiç böyle gelen giden yetkili olmamış" diyen Çankırı, "Bizler hiç bir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımıza kucak açtık. Cumhurbaşkanımız en başta kendisinin Roman olduğunu söyledi. AK Parti milletimizi oluşturan tüm unsurları içine alan bir hizmet anlayışına sahip olduğunu her daim gösterdi" dedi.

STK ‘LARLA GÖNÜL BİRLİĞİ KURULDU

STK ziyaretlerine İzmir Mardin Derikliler Derneği ile devam eden Çankırı, hemşerilerine şöyle seslendi: “Derik bizim için çok önemli. Milletvekilliğim döneminde kıymetli Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk katledildi. Derik böyle bir olayla etiketlenmesin diye çok uğraştık. Kurulan kumpası bertaraf ettik ve Derik halkına mal edilmesine izin vermedik.  Şehit Kaymakamımızın adına okul yaptırdık. Okul açılışına 3 bakan birden katıldı. Onlar da Derik halkının teröre izin vermeyeceğini göstermek adına hükümet olarak sahip çıktıkları mesajını verdi. Derik yeniden inşa edildi, yeniden şaha kalktı. Tarımdan istihdama, sosyal hayattan eğitime her alanda kalkınma hamlesi başlattık."

GECE GEÇ SAATLERE KADAR ÇALIŞIYOR

Gece geç saatlere kadar ziyaretlerine devam eden Ceyda Bölünmez Çankırı, Ege Bölgesi Kütahyalılar Federasyonu üyeleri tarafından meşaleler ve alkışlarla karşılandı. Kütahyalıların coşkusu karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Çankırı, sandıkta da aynı desteği beklediğini ifade etti. Çankırı, toplantı sırasında Kütahya Milletvekili İshak Gazel'i arayarak hemşerileri ile görüşme sağladı. STK’larla gönül bağı oluşturduğunu dile getiren Ceyda Bölünmez Çankırı, birlikten doğan gücün önemine vurgu yaptı.