Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’de ilçe kongrelerine devam ederken, kongrelerini tamamlayan ilçelerin ilçe başkan ve yönetimleri CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretlerin gündemi yaklaşan yerel seçim hazırlıkları oldu.

İlçe kongrelerini tamamlayan ilçelerin başkan ve yönetimleri CHP İzmir il başkanlığını ziyaret ederek, il başkanı Şenol Aslanoğlu ile bir araya geliyor. Bayraklı, Balçova, Konak, Urla, Gaziemir ve Torbalı ilçe başkanları ve  yönetimleriyle bir araya gelen Aslanoğlu, ilçe örgütlerine “ kongreniz bitti, şimdi tek hedefimiz yerel seçimler. Tüm örgütünüzle birlikte sahaya inin” mesajı verdi. Ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulunan Aslanoğlu şunları söyledi;

İzmir’de İzmir halkının bize verdiği desteğe yakışır bir demokratik süreç işletiyoruz. Partimizin mahalle seçimlerini şimdiye kadar görülmemiş bir uzlaşı içinde tamamladık. Aynı uzlaşı ve demokratik süreci ilçe kongrelerimizde de yaşıyoruz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun işaret ettiği, değişim ve yenilenmeyi kongrelerimizde hayata geçiriyoruz. Bunu yaparken de bazılarının beklediği gibi dağılarak, bölünerek değil tam aksine daha da güçlenerek, birbirimize sıkı sıkıya sarılarak, omuz vererek yapıyoruz kongrelerimizi. Bu süreçte kongrelerini tamamlayan ilçe başkanlıklarımızın ziyaretleriyle de ilk çalışma planlarımızı yapmaya, yol haritasını belirlemeye başladık bile. Bizim kongre sürecimiz partimizin büyüklüğü ve halkın umudu olması sebebiyle hep gündem olmuş, yakından takip edilmiştir. Ama bizler kongre süreçlerimize rağmen ülkenin gerçek sorunlarından asla kopmuyoruz. AKP iktidarının vatandaşı mahkum ettiği yoksulluk ve bitmek bilmeyen ekonomik buhran her zaman ilk gündemimiz olmaya devam edecek.