Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem İzmir Milletvekili Bedri Serter, Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı oldu. CHP Karabağlar İlçe Başkanlığı’na adaylık başvuru dosyasını Eşi ve çocukları ile birlikte takdim eden Serter, Karabağlar’ın hizmet çıtasını daha da yükseltmek için aday olduğunu söyledi.

Belediye Meclis Üyeliği, İl Başkanlığı ve milletvekili olarak partisine her kademede hizmet verdiğini, Karabağlar ilçesinde de vizyon projelerle kentin katma değerini artırmak için yola çıktığını belirten Serter, Karabağlar’ı ortak akılla Cumhuriyetin ikinci yüzyılında örnek bir konuma getirmek istediğini kaydetti.

“Karabağlar örnek mobilya kenti olacak”

Karabağlar’ın en büyük probleminin çarpık kentleşme ve kentsel dönüşüm olduğuna işaret eden Serter, “Kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sonuca ulaştırmak için var gücümle çalışacağım. Deprem yönetmeliğine uymayan tüm yapıların ele alınarak tespiti yapılmış olanların dönüşümünü sağlayacağız. Karabağlar kent ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlayan özellikle mobilya sektörünün hammadde, üretim, satış ve pazarlama imkanlarının çok üst düzeyde olduğu bir ağa sahiptir. Fakat bu sektörün kapladığı alanda birçok imar problemleri ve gelişimi ile ilgili sorunları vardır. Bu sorunların ivedilikle sektör temsilcileri ve ilgili STK’lar la ortak kararlar alarak çözümünü sağlayacağız. Karabağlar’ı Türkiye’nin örnek mobilya kent merkezi haline getireceğiz” dedi.

Kadın, engelli ve gençlere özel projeler

Karabağlar’da trafik sorununun çözümü için gerekli çalışmaları yapacaklarını, Yeşillik ve İnönü Caddesi’nde özel düzenlemeler yapılarak trafiğin rahatlatılacağını vurgulayan Serter,  bazı projeleri hakkında şu bilgileri verdi: “Karabağlar’da 21.Yüzyıla uygun Çocuk ve Yetişkin Engelli Eğitim ve Bakım Merkezleri oluşturmak. Kadınların rahat nefes alabilmeleri, hem sosyal hem de iş hayatlarını daha rahat sürdürebilmeleri için kreş, eğitim merkezi ve ana okullarının yapılanmasını sağlamak. Karabağlar’ın çok önemsediğim iki köyü Tırazlı ve Kavacık köylerimizin doğalarını koruyarak Türkiye turizminde ses getirecek marka köyler haline getirmek. Gençlerimizin gelişimine  katkı koymak ve onları yanlış alışkanlıklardan uzaklaştırmak adına sporla buluşabilecekleri alanların oluşumunu gerçekleştirmek. Kadınların sosyal hayata katılmaları, eğitimler yoluyla yeteneklerini keşfetmeleri, “ben de bu kentin bir sahibiyim” diyerek özgüvenle yetkinliklerini geliştirmeleri için belediyenin tüm imkanlarını seferber etmek.

Türkiye’yi temsil eden 81 ilden vatandaşlarımızın yaşadığı Karabağlar’da, bunun bilinci ile halkımızın gelenek ve göreneklerini koruyarak taziye çadırları, toplanma alanları, düğün ve nikah organizasyonlarını rahat yapacakları aktivite salonlarını onların imkanlarına sunmak. Karabağlar’da halkın kullanımına sunulan tüm tesislerin pazaryerlerinin, toplantı alanlarının fizibilitelerinin çıkartıp nasıl daha fazla halka dokunabileceğinin tespitini yapmak. Gençlerimize Belediye özel sektör el ele programları ile iş imkanları yaratıp onları iş sahibi yapmak. Halkımıza eksiksiz ve tam hizmet verebilmek adına Muhtarlarımızın Belediye ile olan ilişkilerini en gelişmiş seviyede tutarak, sorunların ve çözümlerini birinci elden takip edip çözüme ulaştırmak. Karabağlar halkıyla birlikte ülkemizde görmek istediğimiz değişimi Karabağlardan başlatmak istiyorum.”serter 1