Çiğli’de belediye başkanlığı yolunda ismi en güçlü şekilde geçen CHP’li Niyazi Arslan, aday adaylık başvurusunu ikiz çocuklarının doğum gününde yaptı; “Hepinizi ailem olarak görüyorum. Bana Çiğli’yi evlatlarınızı emanet eder gibi emanet edebilirsiniz” dedi. CHP’li Arslan, Çiğli’de barışı ve kucaklaşmayı sağlamak, halkçı belediyeciliğin yıldızını parlatmak için bu yola çıktığını da vurguladı.

CHP’de yerel seçim heyecanı büyüyor, aday adayları bir bir yola çıkıyor. Çiğli’nin önemli siyasi figürlerinden biri olan Niyazi Arslan da partisi CHP’den Çiğli Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı. Arslan dosyasını, geniş katılımın olduğu bir ziyaretle CHP Çiğli İlçe Başkanı Erkan Akar’a teslim etti.

İkiz çocuklarının doğum günü olan 1 Aralık’ta ailesiyle beraber başvurusunu yapan ve bugünü özel olarak seçtiğini belirten Niyazi Arslan, “Dosyamı, canım evlatlarım, ikizlerimin doğum günü olan 1 Aralık’ta almış olmamın; değerli eşim ve ailemle almış olmanın anlamını biliyorum. Özellikle bugünü bekledim. Çünkü partili arkadaşlarımı, sizleri, hepinizi ailem olarak görüyorum. Değerli yol arkadaşlarım, sizlerden ricam şudur. Bana Çiğli’yi evlatlarınızı emanet eder gibi emanet edebilirsiniz. Çiğli bana emanet, ben de kendimi size emanet ediyorum. Hep beraber alnımızın akıyla sürdüreceğimiz bu yolculuğa başlıyoruz” diye konuştu.

BARIŞ VE KUCAKLAŞMA MESAJI

Parti içinde uzun yıllardır verdiği emeğe ve genç yaşında edindiği büyük tecrübelere rağmen şimdiye kadar hiçbir yere aday adayı olmadığını vurgulayan ve gelinen süreçte neden Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayan CHP’li Niyazi Arslan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Partimiz, ülkemiz, İzmirimiz ve Çiğlimiz açısından tarihsel bir yerel seçime doğru gidiyoruz. Beni hepiniz tanıyorsunuz. Eğitimimi Çiğli’de aldım, ekmeğimi Çiğli’de kazandım. Yuvamı Çiğli’de kurdum. Çocuklarımı Çiğli’de dünyaya getirdim ve büyütüyorum. Çünkü bu güzel ilçeyi, bu ilçenin insanlarını, yoldaşlarımı seviyorum.

Ancak daha da önemlisi, partimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, liderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerine aşkla bağlıyım.

Sevgili yoldaşlarım;

İlk gençlik yıllarımdan itibaren partimizin bir neferi oldum. Defalarca yerel ve genel seçim tecrübesi yaşadım. Kapı kapı dolaşıp oy da istedim, bayrak da astım. İlçemizin sokaklarında emeğim, partimizin birçok kademesinde izim var. Çiğli Belediyesi’nin birçok kademesinde hizmetler verdim. Bu süreçlerin hiçbirinde verilen hiçbir görevi küçümsemeden yaptım. Hiçbir sorumluluktan kaçmadım.

Partimden ve sizlerden çok şey öğrendim. Ayrıca; hem eğitimim, hem iş dünyasındaki çalışmalarım hem de yerel yönetimlerdeki görevlerim nedeniyle yaşım genç olmasına rağmen çok fazla tecrübe edindim.

Arkadaşlar,

Bunca emeğime ve genç yaşımda edindiğim büyük tecrübelere rağmen, şimdiye kadar hiçbir yere aday adayı olmadım.

Gelinen süreçte;

-Çiğlimizin hak ettiği değerlere çok kısa sürede erişmesi için,

-Sosyal demokrat, halkçı belediyeciliğin yıldızının Çiğli’den parlaması için,

-Güzel ilçemiz Çiğli’de yeniden büyük bir barış ve kucaklaşma atmosferinin oluşturulması, belediyemizde ortak aklın hakim hale getirilmesi için,

-Birlikte kazanıp, birlikte yöneteceğimiz bir belediye anlayışı için,

Çiğli Belediye Başkan Aday Adayıyım… Yolumuz açık olsun, sağolun varolun.Niyazi Arslan başvuru4