Türkiye'nin en ılıman şehirleri arasında yer alan ve kara hasret yaşayan Aydın'ın zirvelerine bu yıl yaklaşık 1 aylık gecikme ile kar düştü. Paşayaylası'nda kar gören Aydınlılar zirveye akın ederken yediden yetmişe herkes beyaz örtünün keyfini çıkardı.
Aydın'da hava sıcaklığı mevsim normallerine dönünce aylardır yazdan kalma günler yaşayan Aydın nihayet kış ve kar ile buluştu. Beyaz gelinliğini giyen Paşayaylası'nda kar gören vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren yaylaya akın etti. Aydın şehir merkezinde yaklaşık 10 yılda bir kar gören vatandaşlar zirveye çıkarak adeta kar hasretini giderirken özellikle çocuklar karla kaplı yaylada doyasıya eğlendi.
Zaman zaman yetişkinler de çocukların kardaki oyunlarına ortak olurken zirveye hazırlıklı gidenler lastiklerle kaymanın keyfini yaşadı.
Doğu ve Güneydoğu illerinde adeta hayatı kısıtlayan kar yağışının Aydın için bir eğlence olduğunu belirten vatandaşlardan Fahri Güder, "Aydın?da şehir merkezlerinde ve ova köylerde yaşayanlar için evin önünde kar görmek insana 10 yılda bir anca nasip oluyor. Bu nedenle özellikle çocuklar kara hasret büyüyor. Sabah uyandığımızda zirvede kar görünce beyaz örtünün keyfini yaşamak için çocuklarla Paşayaylası'na çıktık. Çocuklar için keyifli bir gün oldu" diye konuştu.

Çiftçi traktörün altında kalarak can verdi Çiftçi traktörün altında kalarak can verdi

Kar yağdı, Domaniç Dağları tıklım tıklım doldu
 Kütahya'nın Domaniç ilçesinde vatandaşlar kar yağışı sonrası Domaniç Dağları tıklım tıklım doldu. Mesire alanlarına ve restoranlara giden vatandaşlar esnafın yüzünü güldürdü.

Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü. Vatandaşlar, Kütahya, Bursa ve Bilecik geçit yolu olan bin 500 rakımlı Domaniç Koca Yayla'da dağa çıkarak gönüllerince eğlendi. Yüzlerce aracın yol kenarında durarak mesire alanlarına ve restoranlara gitmesi yöre esnafını sevindirdi. Araçların yolu daraltması ise zaman zaman sıkıntılara neden oldu. Jandarma sık sık kazalara karşı halkı uyarırken, karayolları ekipleri ise olumsuzluk yaşanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürdü. (İHA)