Dokay 29. yılını çalışanları ile birlikte kutladı Dokay 29. yılını çalışanları ile birlikte kutladı

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), sosyal sorumluluk proje kapsamında geliri EGİAD Ortaokulu Spor Salonu’na aktarılmak üzere geniş katılımlı bir EGİAD Bahar Festivali düzenleyecek.
Genç sporcular için harekete geçen Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), geniş kapsamlı bir Bahar Festivali düzenleyecek. Buradaki tüm gelir ise EGİAD Ortaokulu Spor Salonu’na aktarılacak. Festivalin geliri için Türk tasarımcıların ürünleri satışa sunulurken organizasyon sayesinde hem tasarımcılarla İzmirlilerin buluşması sağlanacak hem de voleybolcu gençlerin başarısı için EGİAD Ortaokulu’na Spor Salonu yaptırılacak. Organizasyon, 3 Nisan'da İzmir'deki bir otelde düzenlenecek. Oyuncu ve sunucu Ceyda Düvenci’nin konuk konuşmacı olarak katılacağı şenlik havasında düzenlenecek organizasyon, gençler için hem motivasyon oluşturacak hem de başarılarına büyük katkı sağlayacak.

“Sporu desteklemeliyiz”
Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, EGİAD olarak 2004 yılında yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan okula Derneğin hala destek olduğu belirtilerek, okulun gelişmesi ve yenilenmesi için sık sık proje üretildiğini ifade etti. Kodlama Eğitimleri, 3D (3 boyutlu tasarım) Modelleme, Cep Telefonu Yazılım Eğitim, Tübitak 4 bin 6 Proje Çalışmaları ile bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren okulun her zaman arkasında olduklarını kaydeden Yelkenbiçer, “EGİAD Ortaokulu Voleybol Takımı, son yıllarda müsabakalarda, spor salonu olmamasına rağmen elde ettikleri başarı ve özverili çalışmalarıyla göğsümüzü kabarttılar. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bu gençlerimize destek olmak istedik. Okulumuzun voleybol takımı iki senedir derecelerle bizleri onurlandırmaktalar. Bir gün bu takımımızda yetişen gençlerimizin uluslararası büyük başarılarıyla gururlanacağımıza inanıyoruz. Atamızın söylediği gibi ‘Açık ve kesin olarak söyleyeyim ki sporda başarılı olmak için bedensel dayanıklılık kazanmak kadar, halkın sporun içeriğini ve değerini anlamış olması, içtenlikle sevmesi ve ulusal bir görev olarak görmesi gerekmektedir.’ Sporu içtenlikle sevmeli ve desteklemeliyiz” diye konuştu.

“Gelirin tamamını salonun yapımına ayıracağız”
Çocuklarımız için bir bahar gününde şenlik havasında bir festival düzenleyerek hem moral vermek istedik hem de bir fayda oluşturmayı amaçladık diyen Yelkenbiçer, “EGİAD Ortaokulu Spor Salonu’nu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’mıza yetiştirmek istiyoruz. Bu spor salonunun tamamlanması için, bu festivalde elde ettiğimizin gelirin tamamının bu salonun yapımına ayıracağız. Organizasyona katılacaklara şimdiden teşekkür ediyoruz. Çok önemli bir projeye katkı vermiş olacaklar. Tasarımcılarımızı, tasarımlarını sergilemek üzere stand açmaya davet ediyor ve herkesi çocuklarımıza yönelik bu proje için küçük de olsa katkı vermek üzere festivale katılmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.AW154667_05