CHP Konak Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, İnönü Caddesi’nde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinin ardından Sosyal İklim Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte gençlerle bir araya geldi. Gençlerin sorularını tek tek yanıtlayan Mutlu, İklim Dostu Belediye Sertifikası’nı da imzaladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, seçimlere kısa bir süre kala saha çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Güne İnönü Caddesi’nde esnaf ziyareti ile başlayan CHP’li Mutlu, işyeri sahipleri ve çalışanlarına hayırlı işler diledi. Vatandaşlarla da sohbet eden Mutlu, seçimlerde destek istedi. Başkan Adayı Mutlu, daha sonra Sosyal İklim Derneği tarafından düzenlenen İzmir Siyasal Forumu’na konuk oldu. Etkinlikte gençlere yönelik projelerinden bahseden ve ardından soruları yanıtlayan Mutlu, kentlerin iklim krizine karşı dirençli hale getirilmesi talebiyle kampanya yürüten İklim Öncüleri’nin İklim Dostu Belediye Sertifikası’nı da imzaladı.

İNÖNÜ CADDESİ’NDE ESNAF TURU

Esnaf ziyaretlerine devam eden CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, güne İnönü Caddesi’nde başladı. Dükkanlara tek tek girerek esnafa hayırlı işler dileyen Mutlu, vatandaşlarla da uzun uzun sohbet etti. Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi’nin de kendisine eşlik ettiği Mutlu, seçimden sonra da ziyaretlerini sürdüreceğini belirterek, “Çok güzel bir Konak yaratacağız. Bambaşka bir belediyecilikle çok daha güçlü olacağız. Başarılı olmak zorundayız ki bizden sonraki kadınların da önünü açalım” dedi. Vatandaşlar ve esnaf ise “Hiç şüpheniz olmasın, desteğimiz sizinle” sözleriyle Mutlu’ya destek verdi.

Manisa'da yeni belediye başkanları belli oldu Manisa'da yeni belediye başkanları belli oldu

MESLEĞİMİN AVANTAJ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Başkan Adayı Mutlu, daha sonra Sosyal İklim Derneği tarafından düzenlenen İzmir Siyasal Forumu’na konuk oldu. Karaca Otel’de gerçekleşen etkinlikte gençlerle buluşan Mutlu, konuşmasının ardından soruları yanıtladı. Gençlerle bir arada olmaktan büyük keyif duyduğunu söyleyen Mutlu, “Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde uzun yıllar yöneticilik yaptığım için kentin tamamına hakim olduğumu söyleyebilirim. Konak’ı seven, burada mutlu olan, sorunlarını bilen biri olarak siyaseti burada yapmayı tercih ettim. Mimarlık size kenti sorgulamayı öğretir. Dışarıya çıktığınızda gördüğünüz her şey size aldığınız eğitimle birlikte sorgulamayı ve yerine daha estetiğini koymayı düşündürür. Mesleğimin kent yönetiminde bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bunca yıllık mesleki birikimimle buna hazırım. Kentlerin zaman kaybına tahammülü yok. Göreve gelmeli ve hemen çalışmaya başlamalısınız” dedi.