İzmir iş ve siyaset dünyasında bugüne kadar yer aldığı görevlerde kentine hizmet eden Hüseyin Ünal, bu kez Bornova Belediye Başkanı olmak için yola çıktı. Hüseyin Ünal, CHP Bornova İlçe Başkanlığı'na gelerek, Bornova Belediye Başkan aday adaylık başvurusunu ilçe başkanı Av. Ertürk Çapın'a teslim etti. Siyasette birçok aktif görevde bulunan İş dünyasında Ege Otomotiv Derneği (EGOD) başta olmak üzere birçok kurumda kurucu ve yönetici olarak hizmet veren Ünal, bilgi ve tecrübelerini bundan böyle Bornova için önemli projeleri hayata geçirerek değerlendirmek istiyor.

“Bornova’mızı daha da güzelleştirmek için bu yola çıktım”

Aday adaylığı başvurusunun ardından konuşan Hüseyin Ünal, siyasetin uzun soluklu bir yol olduğunu ifade ederek "Otuz yıl önce rahmetli Ahmet Piriştina'nın davetiyle başlayan Bornova sevdam, o günden bugüne aynı günkü heyecan ve enerji ile devam ediyor. 45 yıldır bir ferdi olduğum Bornova'mızın, gelişimine ve sorunlarına duyarlı, somut çözüm önerilerimi aktif görev aldığım Meslek odaları, sivil toplum örgütleri, ilçe ve büyükşehir meclis üyelikleri ile yerine getirmeye çalıştım ve halen de çalışmaktayım. Bornova'mızı daha da güzelleştirmek için yeni bir yolculuğa çıkmaya karar verdim. Bu önemli kararı siz çok kıymetli dostlarımın, yol arkadaşlarımın telkini, tavsiyeleri ve de desteği üzerine aldım” dedi.

“Halkın içinde, rantın dışında duracağım”

Popülist belediyecilik anlayışı yerine ülkemizin en büyük sorunu olan geçim sıkıntısını önce sosyal projelerle iyileştireceklerini belirten Ünal, daha sonra en üst seviyede istihdam yaratma anlayışı ile vatandaşlarımızla hep beraber üretim, hep beraber yönetim anlayışını merkeze alan bir belediyecilik yapacaklarını söyledi. Ünal, şöyle konuştu: “Halkın içinde-rantın dışında durmaya özen gösteren anlayışımızı Bornova'mızın tamamına taşımak için yola çıkıyoruz. Önderimiz ve Kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan hiç ayrılmadığım 30 yıllık siyasi hayatımda, bana güvenen ve desteklerini esirgemeyen Partimize ve Bornova örgütüne en içten duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Sizleri bugüne kadar mahcup etmedim, bundan sonrada mahcup etmeyeceğimi ve bu yolda hep beraber, omuz omuza yürümeye devam edeceğimizi belirtmeyi bir borç biliyorum. Siyaset, ticaret ve sivil toplum kuruluşlarında geçen 30 yılı aşkın bilgi birikimim ile, Bornovalı hemşerilerimle beraber ve örgütümle kol kola Bornova'mızı yöneteceğimizin buradan sözünü de veriyorum. Sözün özü değerli yoldaşlarım, Ben Bornova'ya sevdalıyım. Birlikte yönetmeye talibim.”

Hüseyin Ünal, aday adaylığı başvurusu sonrası, CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın ve başvuru sırasında kendisini yalnız bırakmayan dostları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

CHP Çiğli Meclis Üyesi listesinde kadın devrimi! CHP Çiğli Meclis Üyesi listesinde kadın devrimi!

HÜSEYİN ÜNAL KİMDİR?

Eskişehir Üniversitesi Afyon Mali Bilimler Fakültesi Maliye lisans bölümünden mezun olan Hüseyin Ünal, 1988 yılından günümüze faaliyetine Pınarbaşı'nda devam eden Koç Grubu bünyesinde Hüseyin Ünal Otokar Yetkili Servisi’nin sahibi. 35 Şirketin ortaklığında kurulmuş Anadolu Birliği Anonim şirketinde 5 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Ünal, 20 yılı aşkın süredir birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev yapıyor. İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeliği, Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği Başkan Vekilliği, Bornova Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği,  Ege Otomotiv Derneği Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Ünal, 1994 yılında 5 yıl süre ile DSP Bornova belediyesi Meclis Üyeliği ve İzmir büyükşehir belediyesi meclis üyeliği yaptı. İZBETON A.Ş Yönetim Kurulu, Tansaş A.Ş. Yönetim Kurulu, Metro A.Ş. Denetim Kurulu ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyelikleri görevlerinde bulunan Ünal, 2004-2009 yılları arasında CHP Konak Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Konak Belediyesi’nde Encümen ve Plan Bütçe Komisyonu Üyelikleri, ayrıca Denetim Kurulu Başkanlığı görevlerini gerçekleştiren Ünal, 2010-2011 İzmir CHP İl Başkanlığı yönetiminde; Sanayi ve Ticaret Çalışma Grubu Üyesi olarak görev aldı. Ünal 2019 yılından günümüze CHP Bornova ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi ve meclis başkan vekili olarak görev yapıyor. Orta derecede Fransızca ve İngilizce bilen Ünal, Evli ve iki çocuk babası. Ünal 4Ünal 1Ünal 2