Altılı Masa’nın 3 Mart’ta yaptığı ve ortak metne imza attığı toplantının ardından, İyi Parti Genel başkanı Meral Akşener’in yaptığı ve ağır sözlerle altılı masanın diğer paydaşlarını eleştirdiği açıklamalar sonrasında, İYİ Parti’de istifalar yaşanmaya devam ediyor.

İYİ Parti İzmir il yönetiminden “Masayı dağıtan tarafta olmam” açıklamasıyla ilk istifasını vererek Cumhuriyet Halk Partisine geçeceğini açıklayan, İYİ Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Oktay Kırmızı’nın ardından, istifalar bugünde devam etti.

Yaşanılanlardan rahatsız olduğunu ve Altılı Masa’nın dağıtılmasına sebep olan tarafta yer almayacağını ifade ederek İyi partiden istifa eden, İYİ Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Metin Taşdemir’ de Cumhuriyet Halk Partisi rozeti taktı.

ASLANOĞLU: ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ VE KARARLIYIZ

Partisinden istifa ederek CHP’ye katılan Taşdemir’e rozetini CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu taktı. Aslanoğlu yaptığı açıklamada “Yolumuz belli, iktidarımız yakın. Millet iktidarı güçlenerek yoluna devam edecek. Soframız büyüyecek, bu sofraya oturmak isteyenleri göz ardı etmeyeceğiz. Bugün İYİ Parti’den, masanın dağılmasından değil büyümesinden yana olan çok değerli bir isim partimize katıldı. Metin beye ailenize hoş geldiniz diyorum. Ülkemizin yaralarını sarmaya ve yarınlarını kurtarmaya verdiğimiz sözün bilinciyle, şimdi daha güçlü ve kararlıyız” dedi.