Motosiklet ile elektrikli bisiklet kafa kafaya çarpıştı Motosiklet ile elektrikli bisiklet kafa kafaya çarpıştı

Havaların ısınmasıyla birlikte metropol ilçelerdeki atık su kanallarının bakım, onarım ve temizliğine tüm hızıyla devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 75 günde 7 bin metreküp teressübat (tortu) topladı. Hem koku sorununu hem de yağmur suyu taşkınlarını önleyecek çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, mart ayından bu yana metropol ilçelerde bulunan atık su kanallarının bakım, onarım ve temizliğini sürdürüyor. İZSU ekipleri, bugüne dek hatların içinden 7 bin metreküp teressübat topladı. Çalışmalarla, yaz aylarında hava sıcaklıkları ile meydana gelen koku sorununun ve kış aylarında aşırı yağışlarla oluşabilecek yağmur suyu taşkınlarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

5 ekip çalışıyor
Kuzey ve güney bölgelerinde 5 ayrı ekip ve çok sayıda personel, temizlik çalışmalarını kamyon ve iş makineleri ile sürdürüyor.
2025 yılı Haziran ayına kadar devam edecek iş programı ile Konak, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe, Buca, Karabağlar, Gaziemir, Karşıyaka, Bayraklı, Çiğli ve Bornova ilçelerinin mahallelerinde yer alan hatlardan 49 bin 150 metreküp çamur ve balçık toplanması planlanıyor.

Güney bölgesinde 4 bin 500 metreküp atık çıkarıldı
Güney bölgesi olarak adlandırılan ilçelerdeki çalışmalar hakkında bilgi veren Harita Teknikeri Umut Özdemir, “Konak, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe, Buca, Karabağlar ve Gaziemir ilçelerinde bulunan galeri mecra hatlarında 24 bin 150 metreküplük teressübat malzemeyi temizlemeyi planlıyoruz. İşin başlama tarihinden itibaren 70-75 günlük bir süre geçti. Ekiplerimiz Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda, Güzelbahçe deniz çıkışlarında, Narlıdere’de ve Halkapınar Metro Aktarma İstasyonu’nda bulunan galeri mecra hatlarından 4 bin 500 metreküp teressübat malzemeyi çıkardı. Özellikle Kemeraltı, Basmane Meydanı, Gaziler Caddesi, Mehmetçik Bulvarı, Fahrettin Altay Meydanı ve Gaziemir 40 Sokak gibi bölgelerde de galeri mecra hatları temizliği yapılarak koku sorununun ve muhtemel yağmur suyu taşkınlarının önlenmesini hedefliyoruz” diye konuştu.