Hamza Dağ, İzmir iş dünyasıyla istişare toplantısında bir araya geldi  Hamza Dağ, İzmir iş dünyasıyla istişare toplantısında bir araya geldi

İzmir iş dünyasının yakından tanıdığı peyzaj mimarı ve kentsel tasarımcı Münir Sirhan Özen, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Balçova Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulundu. Balçova'da yaşayan biri olarak ilçenin ihtiyaçlarını çok iyi bildiğini söyleyen Özen, Balçova'yı sağlığın, sanatın ve turizmin buluşma noktası haline getireceklerini belirtti. Özen, "Balçova'ya en iyi hizmeti vermek, siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin gönlüne girmek için yola çıktım. Projelerimiz, ekibimiz, yol haritamız hazır. Bu seçimin kazananı Balçova olacak. Balçova, İzmir’in en prestijli ilçesi haline gelecek. Herkes Balçova'ya özenecek" diye konuştu.

Her kesime hitap eden projeler
CHP’den, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Balçova Belediye Başkan Aday Adayı olan Münir Sirhan Özen, adaylık dosyasını ilçe başkanlığına teslim etti. CHP’de önceki dönem İzmir İl Başkan Vekilliği görevini yürüten, parti örgütünü yakından tanıyan Özen, Balçova için detaylı bir hazırlık süreci geçirerek toplumun tüm kesimlerine hitap eden projeler hazırladıklarını açıkladı.

İkinci yüzyılın parlayan yıldızı
Tarihsel ve doğal güzellikleri, şifa deposu kaplıcaları, tüm ulaşım noktalarına olan yakınlığıyla Balçova’nın büyük potansiyel barındırdığına dikkat çeken Özen, “Balçova’yı temiz endüstrilerin buluşma noktası, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının örnek ve en yaşanabilir ilçesi, İzmir körfezinin ışıltılı limanı haline getirmek hedefiyle yola çıktık. Turizm, sağlık, spor, sanat ve kültür dendiğinde ilk akla gelen ilçenin Balçova olması lazım. İlçemizin bunu sağlayacak potansiyeli fazlasıyla var. Saydığım tüm bu alanlarda, ayakları yere basan ve uygulanabilir projeler hazırladık. Kaynağımız da hazır. Bunları önümüzdeki dönemde kamuoyu ile tek tek paylaşacağız. Balçova’nın çehresini değiştirmek, ilçemize kalıcı eserler kazandırmak, yeniliklerin öncüsü olmak hedefiyle halkımızın huzurundayım” ifadelerini kullandı.

Münir Sirhan Özen kimdir?
48 yaşındaki Münir Sirhan Özen, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'nde tamamladı. İyi derecede İngilizce bilen Özen, yüksek lisansını ise Ankara Üniversitesi'nde gece peyzajı alanında yaptı. Evli ve bir kız çocuk babası olan Özen, İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nde (İZSİAD) yönetim kurulu üyesi ve genel sekreter olarak görevini sürdürüyor. Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu ve Ege Sanayici İş İnsanları Derneği'nin de (BASİFED) üyesi olan Özen, otomotiv sektöründe faaliyet gösteriyor. CHP önceki dönem İzmir İl Başkan Vekili olarak parti içinde de aktif görev alan Özen, aynı zamanda kurultay delegesi.IMG_6259IMG_6142IMG_6231