Arılar, rengarenk badem çiçekleri üzerinde adeta dans etti  Arılar, rengarenk badem çiçekleri üzerinde adeta dans etti

Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bağarası ve Sarıkemer Mahalleleri'nde Akdeniz Meyve Sineği tuzak sayımı ve buğday arazi kontrollerini gerçekleştirdi.

Tarımla uğraşan üreticilerin desteklenmesi ve tarım ürünlerinin kalitesinin artırılması amacıyla düzenlenen denetimler, tarım sektörünün sürdürülebilirliğini sağlamak adına önem taşıyor. Akdeniz Meyve Sineği tuzak sayımı kapsamında, mücadele yöntemlerinin etkin bir şekilde uygulanması için mahallelerin genelinde kurulan tuzaklar sayıldı. Üreticilerin ürün üzerinde kalite standartlarına uygun bir şekilde üretim yapmalarını sağlamaları için buğday arazi kontrolleri de gerçekleştirildi. Denetim ve kontroller kapsamında tespit edilen eksiklikler veya sorunlar hakkında üreticilere bilgi verildi.

Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, tarım sektörünün ilerlemesi ve üreticilerin desteklenmesi adına benzer çalışmaların devam edeceğini vurgulayarak, bölge tarımının sürdürülebilirliğine katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade etti. (İHA)