Demir ayakların mücadelesi nefes kesti

Demir ayakların mücadelesi nefes kesti

SPOR 21.01.2023, 12:23 İzmirin Kızı
Demir ayakların mücadelesi nefes kesti

Aydın’da okul sporları çerçevesinde düzenlenen taekwondo müsabakalarında tatamiye çıkan 65 sporcu il birincisi olmak ve bölge şampiyonasında Aydın’ı temsil etmek için mücadele ederken, demir ayakların mücadelesi nefes kesti.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde sporun tabana yayılması amacıyla düzenlenen okullar arası turnuvalar hız kesmiyor. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Okul Sporları faaliyet programı çerçevesinde düzenlenen Okullar Arası Yıldız Genç Kız Erkek Taekwondo İl Birinciliği Müsabakaları tamamlandı. Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen müsabakalara Yıldız Kız kategorisinde 21, Yıldız Erkek kategorisinde 9, Gençler Kız kategorisinde 20, Gençler Erkek kategorisinde 15 sporcu olmak üzere toplamda 65 sporcu katıldı. 10 farklı siklette il birincisi olabilmek için tatamiye çıkan sporcular, kıyasıya mücadele etti. Müsabakaların sonunda dereceye giren öğrenciler düzenlenen törenle madalyalarına kavuştu. İl Birincisi olan sporcular ise ileri bir tarihte düzenlenecek olan Hentbol Bölge Grup Şampiyonası'nda Aydın'ı temsil etmeye hak kazandı.

Final karşılaşmalarının sonunda Yıldız Kız Kategorileri 29 kilogramda Aleyna Evren, 33 kilogramda Beyza Yavaşoğlu, 37 kilogramda Devrim Turan, 41 kilogramda Zübeyde Bade Mersin, 44 kilogramda Aysun Şener, 47 kilogramda Nailenur Özfidan, 51 kilogramda Aysun Ceren Karaman, 55 kilogramda Sevgi Naz Ak, 59 kilogramda Sude Karaca birinci oldu.

Yıldız Erkek Kategorileri 33 kilogramda Bilal Yıldırım, 41 kilogramda Toprak Akkaya, 45 kilogramda Muhammet Seyitalp, 49 kilogramda Koray Pekel, 61 kilogramda Utku Hugo Trappenier, 65 kilogramda Aslan Bayram Usta birinci oldu.

Gençler Kız Kategorisi 44 kilogram Ayşe Kavlak, 46 kilogramda Hacer Merve Gözütok, 49 kilogramda Selin Çiftci, 52 kilogramda Fadime Akkaya, 55 kilogramda Ece Saraç, 59 kilogramda İrem Su Habibe Ayzar, 63 kilogramda Melis Zilan Özdemir, 68 kilogramda Elif Naz Köseoğlu birinci oldu.

Gençler Erkek Kategorisi 51 kilogramda Yunus Emre Toprak, 55 kilogramda Kubilay Aytar, 59 kilogramda Anıl Akdağ, 63 kilogramda Mert Kara Erkek, 68 kilogramda Recep Akgül, 73 kilogramda Kemal Akkan, 78 kilogramda Mustafa Utku Kara birinci oldu.

Yorumlar (0)
banner13
banner14
banner15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 20 48
2. Fenerbahçe 20 44
3. Başakşehir 20 40
4. Beşiktaş 19 38
5. Adana Demirspor 20 37
6. Trabzonspor 20 35
7. Kayserispor 20 29
8. Konyaspor 20 27
9. Alanyaspor 20 25
10. Karagümrük 19 22
11. Gaziantep FK 20 22
12. Ankaragücü 20 22
13. Antalyaspor 19 21
14. Giresunspor 20 21
15. Hatayspor 19 20
16. Kasımpaşa 20 19
17. Sivasspor 20 18
18. İstanbulspor 20 15
19. Ümraniye 20 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 21 41
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Keçiörengücü 21 37
5. Pendikspor 21 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 20 34
8. Sakaryaspor 21 34
9. Boluspor 21 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 21 22
13. Altay 21 19
14. Tuzlaspor 21 19
15. Erzurumspor 21 18
16. Altınordu 21 17
17. Ö.K Yeni Malatya 21 16
18. Gençlerbirliği 21 13
19. Denizlispor 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 18 47
2. Real Madrid 18 42
3. Real Sociedad 19 39
4. Atletico Madrid 19 34
5. Villarreal 19 31
6. Real Betis 18 31
7. Rayo Vallecano 19 29
8. Osasuna 19 28
9. Athletic Bilbao 19 26
10. Mallorca 19 25
11. Almeria 19 22
12. Girona 19 21
13. Sevilla 19 21
14. Valencia 18 20
15. Espanyol 19 20
16. Celta Vigo 19 20
17. Real Valladolid 19 20
18. Cadiz 19 19
19. Getafe 19 17
20. Elche 19 6