Filenin Sultanları, ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz şu zamanlarda gurur ve sevinç yaşatmaya devam ediyor. Dünya Şampiyonu olan Kadın Milli Voleybol takımımız Avrupa Şampiyonu olarak ülkemize bir ilki daha yaşattı. Oyuncusundan, teknik heyetine, idarecisinden malzemecisine kadar emeği geçenleri ayrı ayrı tebrik ediyorum. Büyük ve tarihi başarı elbette uzun yıllar konuşulacaktır. Ben bu yazıda başarı nasıl geldi kısaca yorumlamak istiyorum. Takım oyunları zordur. Uyum ister. Bir mevkiniz aksıyorsa bu sorun oyunun tamamına yansır. Makinede olduğu gibi tüm dişlilerin uyum içinde çalışması gerekir. Voleybol sezonu bitmeyen özveri isteyen bir spor dalı. İçinde bulunduğum için bu yorumu rahatlıkla yapabiliyorum. Profesyonel olarak Karşıyaka Kadın Voleybol Takımı için bir süre emek verdim. Voleybol şubenin kulüp başkanlığını yaptım. Bu süre içinde voleybol oyunun sadece bir fizik oyunu olmadığını aynı zamanda bir zeka oyunu olduğunu yakından gördüm. Filenin Sultanları o zekalarıyla dünyanın ve Avrupa'nın en büyüğü oldular. Düzenli çalışma, güçlü kalma, morali yüksek tutma ve hepsinden önemlisi taktiksel zeka size büyük başarılar getiriyor. Burada yol gösterici daha çok önem kazanıyor. İşte burada takımın hocası Daniele Santarelli faktörü öne çıkıyor. Güzel olan taraf milli takıma seçilen 14 oyuncudan kim oyuna girerse girsin herkes görevini çok iyi yapıyor. Doğru seçim size doğru sonuçlar veriyor. 

TURNUVANIN KAHRAMANI GİZEM ÖRGE!
Başarıyı ayrı ayrı paylaştırmak aslında çok doğru değil. Ama doğal olarak Vargas ve Ebrar turnuva boyunca hep öne çıktılar ve daha çok konuşuldular. Bu onların doğal hakkıydı. Final maçı dahil tüm maçlarda asıl kahraman takımın liberosu Gizem Örge idi. Önceki dönemlerde çeşitli nedenlerle takıma alınmayan Gizem oynadığı oyun ve yaptığı savunma ile dünyanın en iyisi olduğunu kabul ettirdi. Boynuna taktığı altın madalyayı sonuna kadar hak etti. Sabırla çalışmanın karşılığını söke söke aldı. 

Son cümle: "Gerekli şartlar oluştuğunda Türk Kadını'nın alamayacağı kupa yoktur. Başarının önüne set gerenlerin geriye çekilmesi yeterli olacaktır..."