Ünlü seyyah Evliya Çelebi’nin ‘Gök kubbenin altındaki en güzel yeryüzü’ diye tabir ettiği Aydın’da dağlarda yaşanan kış manzarası ovalarda da sonbahar manzaraları görenleri mest ediyor. Oluşan güzelliği görüntülemek için pek çok kişi hafta sonlarını dağlarda geçirirken, kartpostallık manzaralar objektiflere bu şekilde yansıdı.

Muhteşem doğasıyla, ağaçların yapraklarını dökmesinin ardından rengarenk görüntüler oluşturan Aydın, görsel şölen sunmaya başladı. Büyük Menderes Ovası, Aydın Dağları ve Beşparmak Dağları’ndan oluşan bölgelerde oluşan rengarenk görüntüler farklı güzellikleri bir arada sunuyor. Başta Ovacık Yaylası’ndaki kestane ormanları olmak üzere Başçayır Köprüsü ve Didim’deki antik kentler civarı kış sezonu ile bambaşka bir görüntüye kavuştu.
Aydın’ın her bölgesinin foto safariye uygun güzellikte olduğunu belirten Doğa Fotoğrafçısı Yücel Sevingül, her hafta farklı bölgede foto safari yaptıklarını belirterek “Aydın her mevsim ayrı bir güzel. İlimizin tanıtımı için her hafta farklı bir yörede çekim yapıyoruz. Tabiatla iç içe yaşamak ve oluşan renk cümbüşünü görmek ve görüntülemek isteyenler gruplar halinde foto safariye çıkıyor” dedi. (İHA)AW088291_06