İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Aylık Üye Toplantısı’nı SwissOtel’de yaparak BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı’yı ağırladı. İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin’in faaliyetler hakkında üyeleri bilgilendirdiği toplantıda BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı BASİFED’in yapısını anlatarak 2 Şubat Kadın ve İktisat Kongresi hakkında bilgiler paylaştı. Ayrıca Kobimen Akademi’den mentörlük eğitimi alan İZİKAD üyelerine de sertifikaları takdim edildi.

İZİKAD üyeleri aylık üye toplantısı kapsamında SwissOtel’de bir araya geldi. BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı, USAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Telcioğlu ve BASİFED Baş Ekonomisti Prof. Coşkun Küçüközmen’in de katıldığı toplantıda İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, İZİKAD olarak 1 ay süresince yürütülen faaliyet ve etkinlikler hakkında üyeleri bilgilendirici bir sunum gerçekleştirdi.

Aylık üye toplantılarının İZİKAD için önemli olduğunu söyleyen İZİKAD Başkanı Sezgin, “Hem üyelerimizin kaynaşması hem de İZİKAD olarak hangi faaliyetler içinde bulunduğumuzu üyelerimize birinci ağızdan anlatma imkanı buluyoruz. Hem üyelerimizden öneriler alıyoruz hem de bilgilendiriyoruz” dedi. 2 Şubat Kadın ve İktisat Kongresi’nde İZİKAD olarak yoğun bir faaliyet yürüttüklerini ve bir İZİKAD Başkanı olarak bir sunum gerçekleştireceğini söyleyen Sezgin, “BASİFED öncülüğünde yapılacak olan bu kongreye tüm üyelerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

“BASİFED üye dernekleri ile güçlü”

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı ise İZİKAD üyeleri ile bir araya gelmekten mutlu olduğunu söyledi. BASİFED’in kuruluşu ve kendisinin başkanlığa gelmesiyle federasyon bünyesinde yapmaya çalıştığı atılımı anlatan Kasalı, “BASİFED TÜRKONFED’in de kurucu federasyonlarından biri olarak aslında çok önemli bir yapı. Ancak dernekler arasında koordinasyonu sağlama noktasında ilişkiyi güçlendirmek için çaba gösterdim, gösteriyoruz. Bu ortaya çıkan sinerji ile büyük projeler yaratmaya başladık” dedi.

2 Şubat Kadın ve İktisat Kongresi’nin de BASİFED’in bünyesinden çıktığını ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu projeye dahil olduğunu ifade eden Kasalı, “Siz doğru projeler ve güçlü hamleler yaptığınızda sizinle bu yolu yürümek isteyen kurumlar da kapınızı çalıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu noktada bizimle beraber bu projede olmasından dolayı çok memnunuz. Ortaya çıkacak işin daha da etkili ve büyük olması bu şekildeki dayanışma ve işbirlikleri ile oluyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e bu duyarlılığı ve katkısından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

BASİFED bünyesindeki derneklerin koordinasyonunu sağlama misyonu ile çaba gösterdiğini vurgulayan Kasalı, “BASİFED imzası ile ete kemiğe bürünen her konu aslında derneklerimizin işbirliği ile onların eseri. 2 Şubat Kadın ve İktisat Kongresi’nde İZİKAD’ın katkısı ve çabası yadsınamaz, tüm İZİKAD ailesine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.