Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı olan 27. Dönem İzmir Milletvekili Bedri Serter, 16. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Erdem Hünü’yü ziyaret etti. Esnaf temsilcilerinden tam destek alan Serter, “Mobilya sektörünün kalbinin attığı, 81 ilden hemşehrilerinin yaşadığı Karabağlar’ın sorunlarını çözmeye adayım” dedi.

Sorunları çözmeye adayım

Ticari hayatının büyük bir bölümünün geçtiği, halen de oğlu Yağız Serter’in yönetimindeki mobilya işletmesinin bulunduğu Karabağlar’ı yakından tanıdığını ifade eden Bedri Serter, Karabağlar’ın sorunlarını çözecek projelerinin hazır olduğunu söyledi. Karabağlar’da ağırlıklı olarak mobilyacı esnafının bulunduğunu ifade eden Serter, “81 farklı ilden hemşerilerimizin yaşadığı, ekmeğini kazandığı büyük bir kozmopolit ilçe olan Karabağlar benim yıllarca ürettiğim, çalıştığım, emek harcadığım evim. Hem vekillik hem de CHP İzmir İl Başkanlığı yaptım. Dışarıdan değil içerden biri olarak hem bu kentin hem de bu bölgenin sorunlarını biliyorum, çözüm projelerim de hazır. Partim beni aday gösterirse Karabağlar’ın tüm sorunlarını çözeceğimin sözünü buradan bir kez daha veriyorum” diye konuştu.

Hünü: “Serter bizden biri”

16. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Erdem Hünü ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek adaylık sürecinde Bedri Serter’e başarılar diledi.

Bedri Serter'in esnaf camiası içinde yer aldığını, kendisini mobilya alanında duayen olarak gördüklerini ifade eden Erdem Hünü, Serter’in bölgedeki esnafların sorunlarını çözeceğine yürekten inandıklarını söyledi. Ekonomik koşullar ve Karabağlar'da çok küçük atölyelere sıkışan mobilya esnafının daha büyük üretim merkezlerine ihtiyacı olduğunu anlatan Hünü, aday olarak seçildiği takdirde Serter'in bu konularda en iyi projeleri ortaya koyacağına inandıklarını vurguladı.