Bugüne kadar yaptığı çalışmalarda Sanayi Siteleri, MTK Sitesi, esnaf odaları, sendikalar ve sürücü kursları gibi meslek temelli örgütlenmelerin yanı sıra, Ege Balkan Türkleri Federasyonu, Girit Mübadilleri, Ege Yörükleri, Bingöllüler, Sivas Divriği ve İmranlılar gibi hemşeri dernekleri ile Alevi Kültür Dernekleri gibi inanç temelli kuruluşları gezdi.

CHP Genel Başkanı Özel: “Türkiye İttifakı kazandı, Türkiye kazanacak” CHP Genel Başkanı Özel: “Türkiye İttifakı kazandı, Türkiye kazanacak”

Toplumun her kesimine dokunmayı ana amaç olarak belirlediklerini ifade eden Ömer Eşki, “Bizler halkçı belediyecilik yapma iddiasında olan, demokratik sol görüşte insanlarız. Toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelmek ve onların beklentilerini ilk ağızdan öğrenmek çok değerli. Görüştüğümüz herkesi içtenlikle dinliyor, dilek ve beklentilerimizi paylaşıyoruz. Göreve geldiğimizde bu beklentileri karşılamak için el birliğiyle gayret edeceğiz” dedi.

Temel beklenti iletişim

Yaptığı görüşmelerde her kesimin ortak tek beklentisinin iletişimin kesilmemesi olduğunu öne süren Eşki, “Elbette her kesimin temsil ettikleri toplumsal yapı için ayrı beklentisi var. Örneğin Alevi Kültür Dernekleri ile buluştuk, Genel Başkan Seher Şengünlü Yılmaz ile Alevi toplumunun eşit yurttaşlık temelindeki sorunları değerlendirdik. Sürücü kurslarımızın trafik ve trafikte farkındalık konusunda beklentileri var. Balkan göçmenleri ya da yörüklerin kültürleri ile ilgili beklenti ve hassasiyetleri bulunuyor. Diğer yandan İzmir Yaşam Alanları Bileşenleri ise doğayla uyumlu Bornova’nın kurulmasını; kent ve doğa suçlarının engellenmesini öncelik haline getiriyor. Ancak görüştüğümüz herkesin en temel beklentisi bu iletişimin sürmesi. Her yerde altını çizdim, bir kez daha net bir şekilde söz veriyorum. Başkanlık sürecinde de sokakta olmaya, Bornovalılarla sık sık buluşmaya özen göstereceğim. İletişimimiz kopmayacak” diye konuştu.