Geçen hafta sonu olağan dışı geceler yaşadık. Hemen aklınıza iğneden ipliğe yağmur gibi gelen zamlar gelmesin. ÖTV zamları aynı bir yazı konusu ama ben bugün size iyi, güzel, şahane ve bir o kadar da hepimizi uzun zamandır ortak sevinç yaşatan  Filenin Sultanları'ndan bahsedeceğim. 12 yürekli Türk Kadını Dünya Şampiyonu oldu. Dünyanın en iyi voleybol takımı olarak altın madalya aldı. Bazı kendini bilmezlerin dışında herkes büyük mutluluk yaşadı. Siyasi görüş farkı olmadan hepimiz aynı ekranın başına oturup Filenin Sultanları'na gönülden destek olduk. Cumartesi gecesi 03:30'daki ABD maçı ile Pazar gecesi 01:30'daki final maçı sıcak yaz günlerinde bize büyük ferahlık yaşattı. Türkiye Kadın Voleybol Takımı FIVB Milletler Ligi finalinde Çin'i 3-1 yenerek Dünya Şampiyonu oldu. Bu büyük gurur gecenin o saatinde bütün evlerde ayrı ayrı yaşandı. Alınan şampiyonlukta emeği geçen herkes büyük değere sahip oldu. Hepsi şampiyon oldu. Filenin Sultanları ilk defa gönüllerin şampiyonluğundan çıkıp dünyanın şampiyonu oldu. Kupa töreninde ortaya çıkan resim Cumhuriyet Kadını için büyük önem taşıyor. Sporcu kızlarımızın verdiği mesajlar bu ülke için umudum tükendi diyenler için büyük moral kaynağı oldu. Bu çocukları yetiştirenlere başta anne babaları olmak üzere herkesi tebrik ediyorum. ABD'de Teksas'da gecenin bir vakti tüm dünyaya Erik Dalı şarkısı eşliğinde muhteşem bir kutlama örneği gösterdiler. 

BU NASIL BİR SORU!
İlkin Aydın. 23 yaşında pırıl pırıl bir Atatürk kızı. Böyle olduğunu her fırsatta vurguluyor. Sosyal medyada çağdaş ve aydınlık yüzünü göstermekten geri durmuyor. Açık ve cesur yürekli. Yaşının çok üstünde bir olgunluğa sahip. Sporcu karakterini kendi yüksek karakterinin parçası olarak taşıyor. Zarif, güzel, hanımefendi. İlkin'e TRT muhabiri maç sonu soruyor: "Şampiyonluğu kime armağan etmek istiyorsun?" İlkin Aydın'ın cevabı muhteşem: "Bu nasıl bir soru? Biz Türk Kadını'nı çok iyi temsil ettiğimizi zaten söylüyoruz. Bu da bizim onlara armağanımız olsun".

Son cümle: "Bu ülkede kız çocukları ayrı sınıflarda okusun diyen zihniyete en iyi cevabı Türk kadının çağdaş yüzü Filenin Sultanları dünya şampiyonu olarak verdi. Gerisi boş laf!".