İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cengiz, düzenlediği basın toplantısını ile yapacakları çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. Konak Pier L’aura Restoran’da BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Semiha Güneş ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile gazetecilerle bir araya gelen Cengiz, hem yeni dönem vizyonunu açıkladı, hem de İZSİAD’ın yeni dönem hedeflerini anlattı.

Cengiz: “Boykot fiyatları düşürmez, binlerce kişiye zarar verir” Cengiz: “Boykot fiyatları düşürmez, binlerce kişiye zarar verir”

İZSİAD’ın İş dünyası sivil toplum kuruluşları arasında özel bir yere sahip olduğunu, üyeleri ile etik değerleri ön plana alarak sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen bir kurum olduğunu dile getiren İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cengiz,  sosyal sorumluluk projeleri ile de bir vicdan örgütü olarak topluma borcunu ödemeye çalıştığını söyledi.

“Toplumun her kesimine dokunmaya devam edeceğiz”

Toplumun her kesimine dokunan bir STK misyonunu yeni dönemde de daha da ileriye taşıyarak sürdürmek isteğini belirten Cengiz, “İZSİAD geçm dönemlerde başkanlarımız ve yönetim kurulumuz öncülüğünde tüm üyeleri ile birlikte kentin ekonomik gelişimine sağladığı katkıların ötesinde, kentimizin ve ülkemizin zor anlarında hep sahada oldu. Özellikle pandemi, İzmir depremi ve geçen yıl yaşanan 11 ili etkileyen büyük depremde hızla aksiyon alarak yardım elini uzattık. Pandemi döneminde aynı ve nakdi yardımlar yaptık. Veresiye defterlerini yaktı. İzmir Depremi sonrası hayata geçirilen “Bir Kira, Bir Yuva’ projesi ile depremzedelere önemli katkı sağladık. Kahramanmaraş Depremi sonrasında da bölgeye hızlı bir şekilde yardımlar ulaştırdı. Barınma sorunu yaşayan gençlere yurt imkanı sağladık. Beslenme sorunu yaşayan öğrencilerin beslenmelerine destek olduk. Pandemiden etkilenen sanatçılar için Şiir Hatları projesi olmak üzere birçok projeyi hayata geçirdik. Bundan sonraki dönemde de vicdan örgütü olarak sosyal sorumluluğumuz her zaman yerine getireceğiz” dedi.

“Uluslararası projeler yapacağız, iş dünyası için elimizi taşın altına koyacağız”

Yeni dönemde de İZSİAD'ın değerlerini daha da yüceltecek, üyelerimizin, toplumumuzun ve ülkemizin refahına katkıda bulunacak projeleri ortak akılla hayata geçirmeye devam edeceklerine dikkat çeken Cengiz, öncelikle üyelerinin daha verimli, etkin, üretken olmaları için eğitimler vereceklerini kaydetti. Cengiz, Atatürkçü, çağdaş, laik, demokratik ve Cumhuriyet değerlerinden geçmişte de olduğu gibi asla taviz vermeden, İZSİAD yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Piyasanın nabzını tutarak ekonomik gelişmeleri periyodik olarak değerlendirip üyelerimizi ve çevresini ekonomik gidişat bağlamında aydınlatan, yakın geleceğe ilişkin öngörülerde bulunmaya devam edeceğiz. İZSİAD’ı daha ileriye taşıyacak, yeni üyeler ile büyürken var olan üye yapısını sağlamlaştıracağız.  Yerel, ulusal ve uluslararası boyutta proje deneyimlerini artırarak, üyelerimizin projelerden yararlanmasını sağlayacağız. Kamu ve diğer kurum-kuruluşlar ile ilişkileri güçlendirerek, yurtdışından partner kuruluşlar edineceğiz. Yenilikçi düşüncelere açık olarak ar-ge ve inovasyon çalışmalarına destek olacağız. Tarım, gıda, sağlık, çevre ve enerji politikalarına ilişkin çalışmalar yaparak buna ilişkin sektörel sorun tespit çalışmaları ve politika önerileri geliştireceğiz. BASİFED Başkanlığına bir kadının gelmesini sağlayan bir kurum olarak kadının iş yaşamındaki pozisyonunu daha da yukarıya çekmek için çalışacağız. Her sorunlarında üyemizin yanında olacağız. İçinde bulunduğu topluma, iş dünyasına STK vasfı ile katkı koyan, destek olan, ihtiyaç halinde sesini yükselterek iş dünyasına ilişkin sorunların çözümü için elin taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz.”Yönetim Kurulu (2)ToplantıHüseyin Cengiz-1